آمادگی بانک‌مسکن برای پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان خراسان‌رضوی


۱۳۹۶/۰۱/۲۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


bank-maskan2

به گزارش ساخت یاب به نقل از روابط عمومی بانک‌مسکن، «ابوالفضل مهران» مدیر شعب بانک مسکن استان در باره تامین اعتبار بازسازی مسکن‌روستایی در مناطق زلزله‌زده فریمان اعلام کرد: از محل سهمیه اعتبار ابلاغی به بانک، تسهیلات مسکن‌روستایی برای بازسازی یک‌هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و با محوریت بانک مسکن برای هر واحد ۲۰۰ میلیون ریال با نرخ پنج درصد و با رعایت سایر ضوابط و دستورالعمل‌ها در این بخش پرداخت می‌شود.

«حمیدرضا همت‌آبادی» مسئول بانک مسکن در حوزه جنوب استان خراسان رضوی در نشست ستاد بحران این استان به عنوان نماینده بانک مسکن حضور یافته و گزارش‌های لازم را مبنی بر آمادگی این بانک برای پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده ارائه کرد.

گفتنی است، زمین لرزه‌ای با قدرت ۴.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) سه شنبه ۲۲ فروردین ماه سفید سنگ در خراسان‌رضوی را لرزاند. شبکه لرزه‌نگاری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد: این زمین لرزه ساعت ۲۳ و ۱۸ دقیقه و ۲۱ ثانیه رخ داد. کانون این زلزله در موقعیت ۳۵.۷۹ عرض شمالی و ۶۰.۴۰ طول شرقی ثبت شده است.

منطقه سفیدسنگ از توابع بخش قلندرآباد شهرستان فریمان و در ۲۸ کیلومتری مرکز این شهرستان و ۱۰۰ کیلومتری مشهد واقع است.به دنبال وقوع زلزله استان خراسان‌رضوی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در ماموریتی به دو نفر از معاونان خود در حوزه مسکن و ساختمان و همچنین رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ماموریت داد تا گزارشی جامع از میزان تخریب ها ارایه کنند و در همین راستا نیز جلسات گسترده ای با حضور بانک مسکن برای کمک و ارایه تسهیلات به مردم مناطق زلزله زده انجام شد که با اعلام رسمی بانک مسکن جنبه رسمی به خود گرفته است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب