Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_kjesaingtd6fug1qerif0127d2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 آمادگی بانک مسکن برای راه اندازی موسسه های پس انداز و تسهیلات مسکن منطقه ای با مشارکت بخش خصوصی .-اخبار مسکن-ساخت‌یاب

آمادگی بانک مسکن برای راه اندازی موسسه های پس انداز و تسهیلات مسکن منطقه ای با مشارکت بخش خصوصی .


۱۳۹۵/۰۷/۱۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


vam mantaghei 1

«محمدهاشم بت شکن» امروز (دوشنبه) در شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران افزود: دو هفته پیش شورای پول و اعتبار برای نخستین بار مجوز ایجاد یک نهاد اعتباری جدید به شکل تخصصی در بخش مسکن را صادر کرد تا این موسسه های در شعاع یک منطقه و استان بتوانند تسهیلات مسکن پرداخت کنند.
وی اضافه کرد: مجوز آغاز فعالیت این موسسه ها باید از سوی بانک مرکزی صادر شود و سرمایه مورد نیاز آنها در تهران ۵۰۰ میلیارد ریال و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیارد ریال تعیین شده است.
بت شکن گفت: از نظر قانونی بانک مسکن می تواند برای راه اندازی این موسسات با بخش خصوصی ۲۰ درصد سرمایه گذاری کند تا این صندوق ها بتوانند در یک منطقه و یا استان در زمینه تامین تسهیلات مسکن با سود تسهیلات مناسب متقاضیان اقدام کنند.
وی یک شعبه ای بودن، کوچک و کارآمدی، ذخیره سپرده دو درصدی و امکان شهرک سازی در منطقه خاص را از مزیت های راه اندازی این موسسه ها عنوان کرد و افزود: پیشنهاد بانک مسکن تشکیل این موسسه های اعتباری در مرحله نخست در پنج استان تهران، مشهد، تبریز، شیراز و اصفهان و دو صندوق برای توسعه سواحل مکران و احیای بافت های فرسوده ناکارآمد شهری است.
مدیرعامل بانک مسکن گفت: با تامین ۲۰ درصد سرمایه این موسسه ها از سوی بانک مسکن، ۸۰ درصد سهام آنها با پذیره نویسی عام از سوی انبوه سازان، سازندگان، پیمانکاران و بخش خصوصی تامین می شود.
بت شکن تاکید کرد باید مقررات بانک مرکزی در این موسسه ها رعایت شود.
وی ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای مسکن، سهولت اجرای مقررات، هزینه های پایین غیربهره ای و اعطای تسهیلات و جذب سپرده های منطقه ای را از مزیت های راه اندازی این موسسه ها در یک استان یا منطقه برای توسعه بازار مسکن عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، در شانزدهمین همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران که دوازدهم و سیزدهم مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می شود معماری مسکن در ایران، سیاست های زمین، مالیات های بخش مسکن، واسطه گری در بازار مسکن و ساماندهی بافت های ناکارآمد شهری و مزیت های ایجاد بانک های توسعه ای مسکن بررسی می شود.

ایرنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_kjesaingtd6fug1qerif0127d2, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0