آپارتمان‌های زیرقیمت در بازار مسکن زمستان


۱۳۹۶/۱۰/۰۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house.market.sakhtyab.9

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، در فضای کنونی بازار مسکن که مالکان و سازنده‌ها در دی‌ماه که اغلب به دلیل پایین آمدن دمای معاملات، قیمت‌ها ثبات دارد، اصرار دارند که قیمت‌های پیشنهادی خود را افزایش دهند، گروهی از مالکان هم واحدهای خود را پایین‌تر از قیمت آخرین معاملات منطقه عرضه کرده‌اند. بررسی فایل‌های عرضه شده در موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی حاکی از این است که عمده آپارتمان‌های قیمت مناسب مربوط به ساختمان‌های با سن بنای بیش از ۱۰ سال است و در گروه نوسازها و تازه‌سازها به ندرت و به شکل موردی ممکن است با این‌گونه قیمت‌گذاری مواجه شویم.

برخی از مشاوران املاک بر این باور هستند که چون هنوز قیمت‌های پیشنهادی جدید بسیاری از فروشنده‌های آپارتمان‌های کم‌سن و به‌ویژه نوساز، در معاملات ننشسته است، آپارتمان‌های میانسال و کهنه‌ساز از افزایش قیمت حتی در حد قیمت پیشنهادی به دور مانده‌اند. اما در صورتی که بازار به قیمت‌های جدید نوسازها و تازه‌سازها پاسخ دهد و حجم قابل توجهی از معاملات آتی با این قیمت‌ها صورت گیرد، احتمال رشد قیمت میانسال‌ها و کهنه‌سازها نیز در ماه‌های آینده وجود خواهد داشت.

در عین حال کارشناسان بازار مسکن بر این باور هستند که سازنده‌ها و مالکان با اصرار به افزایش قیمت در دی‌ماه، آن هم در شرایطی که در پاییز امسال یک نوبت افزایش قیمت در بازار مسکن رخ داده است، موجب انصراف برخی از متقاضیان خرید و ترک موقتی بازار توسط آنها تا زمان رفع تلاطم قیمتی می‌شوند.

07-03

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب