undermiddle500

ابلاغ شیوه نامه سرمایه گذاری در کلانشهرها از سوی وزیر کشور


۱۳۹۷/۰۲/۱۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


tehran.city.5

به گزارش ساخت یاب به نقل از شهرداری تهران ، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت کلان شهرها از ابلاغ شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری های کلان شهرها از سوی وزیر کشور خبر داد. 

مهندس کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران کلان‌شهرها،  کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها را یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کمیسیون‌ها خواند و بر اهمیت جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و دولتی داخلی و خارجی تأکید کرد .
همچنین در این نشست دکترحسین آبتن رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری شهر و مسئول کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ کلان شهرها گزارش عملکرد ۳ ساله کمیسیون سرمایه‌گذاری را تشریح کرده و گفت : ابلاغ شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری توسط وزیر کشور، تأسیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت در ۸ کلان‌شهر کشور و نیز اجرای پروژه‌های متعدد مشارکتی در شهرداری‌ها بخشی از دستاوردهای کمیسیون و حاصل همکاری و تعامل نزدیک کلان‌شهرها بوده است .
دوازدهمین کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت که در این نشست که در محل سالن کنفرانس دبیرخانه کلان‌شهرها و با حضور مدیران اقتصادی و سرمایه‌گذاری ۱۵ کلان شهر برگزار شد، شرکت‌کنندگان به بررسی جدیدترین راهکارهای سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و همچنین چالش‌های پیش رو پرداختند .
دربخش دیگری از این نشست مهندس علی نیازی سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری شهر تهران ضمن تشریح ابعاد و اهمیت مشارکت عمومی و خصوصی بر ضرورت استفاده از شیوه‌های نوین مشارکت (P.P.P ) در شهرداری‌ها و حرکت هدفمند در این مسیر تأکید کرد .
وی در عین حال خاطرنشان کرد : شایسته است از تجارب موفق دنیا به ویژه در زمینه‌های ساختمانی، حمل و نقل، محیط زیست و … بهره گرفته شود .
در ادامه این نشست هر یک از اعضا به ارائه نقطه  نظرات خود درباره امور سرمایه‌گذاری و مشارکت در کلان شهرها پرداختند .
در نهایت جهت تعیین رئیس کمیسیون و رؤسای کمیته‌های سه‌گانه رأی‌گیری به عمل آمد و مهندس علی نیازی سرپرست سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران به عنوان رئیس کمیسیون، دکتر حسین آبتن رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری شهرداری تهران به عنوان رئیس کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت‌، دکتر رضا خواجه نائینی معاون اقتصادی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری مشهد  رئیس کمیته حقوقی و امور قراردادها و دکتر شهرام رئیسی به عنوان رئیس سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان به عنوان رئیس کمیته بازاریابی و منابع مالی و مهندس موسی الرضا متین راد به‌عنوان دبیر کمیسیون انتخاب و احکام خود را دریافت نمودند .
در پایان نشست، شهرهای اصفهان، مشهد و اهواز به ترتیب به عنوان میزبان نشست های فصلی کمیسیون تا پایان سال جاری انتخاب شدند و همچنین مقرر شد کارگروههای آموزشی در زمینه سرمایه گذاری برای کلان شهرها برگزار شود .

نظر