Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_rpitce906qud3g5f42fdvtblv3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 اجرای سود تک‌رقمی وام مسکن-اخبار مسکن-ساخت‌یاب

اجرای سود تک‌رقمی وام مسکن


۱۳۹۵/۰۶/۱۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


57307182

مدیرعامل بانک مسکن ضمن اعلام اجرایی شدن سود تک‌رقمی وام‌ مسکن از محل صندوق پس‌انداز یکم که کاهش حدود ۴۰ درصدی اقساط را به همراه دارد، اعلام کرد که بر اساس دستورالعمل توافق شده بین بانک‌ها، نرخ سود تسهیلات پرداختی به کارکنان بانک‌ها ۱۰ درصد تعیین شده و به زودی ابلاغ و اجرایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بعد از اعلام تک رقمی شدن سود تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس‌انداز یکم(خانه اولی‌ها) که در هفته گذشته از سوی رئیس جمهوری انجام شد و از ١١ به ٩/۵ درصد کاهش یافت، محمد هاشم بت شکن امروز- شنبه- در نشستی خبری به جزئیات این تغییر اشاره کرد.

وی با اشاره به کاهش میزان اقساط پرداختی با تغییر اخیر سود توضیح داد: با در نظر گرفتن سود ٩/۵ و دوره بازپرداخت ١٢ ساله با روش پلکانی، قسط پرداختی برای تسهیلات ٨٠ میلیونی به متقاضیان تهرانی به حدود ٧۴٢ هزار تومان در ماه کاهش یافته است.
مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: برای وام ۶٠ میلیونی در مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از ٢٠٠ هزار نفر نیز اقساط ۵۵٧ هزار تومان و برای وام ۴٠ میلیونی در سایر مناطق شهری قسط حدود ٣٧١ هزار تومان خواهد بود.
آنطور که بت شکن عنوان کرد، در نتیجه عملکرد صندوق پس‌انداز یکم که از خرداد سال گذشته راه‌اندازی شد، تاکنون بیش از ۶٨ هزار فقره تسهیلات با حدود ۴٠ هزار میلیارد تومان منابع از محل این صندوق تجهیز شده است.
مدیرعامل بانک مسکن از ابلاغ و اجرای سود تک رقمی تسهیلات صندوق پس انداز یکم از امروز خبر داد و گفت که تا ۴٠ درصد از حجم اقساط پرداختی کاهش یافته است.
سود مشترک برای وام کارکنان بانک‌ها

به گزارش ایسنا، در حالی اخیرا معاون نظارت بانک مرکزی اعلام کرد که براساس دستورالعمل جدید بانک مرکزی بانک‌ها به هیچ عنوان حق پرداخت تسهیلات به کارکنان خود را از محل منابع قرض‌الحسنه ندارند که بت‌شکن نیز امروز اعلام کرد که از حدود یک ماه قبل به منظور بازنگری در کلیه تسهیلات پرداختی به کارکنان با همکاری که بین وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در قالب کارگروه ساماندهی پرداخت تسهیلات انجام شده است نرخ سود تسهیلات پرداختی به کارکنان به رقم مشترک ۱۰ درصد تغییر کرد.

بنابر توضیحات مدیر عامل بانک مسکن در نتیجه این تصمیم‌گیری در مدت اخیر وقفه‌ای در پرداخت تسهیلات به کارکنان ایجاد شده تا این‌که بتوان با هماهنگی‌هایی که در تنظیم دستورالعمل در شورای هماهنگی بانک‌ها انجام می‌شود مقررات جدید را مجددا و به زودی ابلاغ کرد که از این پس تسهیلاتی که به کارکنان پرداخت می‌شود در تمامی موارد تا ۱۰ درصد و از منابع داخلی خود بانک‌ها خواهد بود.

دو خبر تازه درباره تاسیس نهادهای پولی جدید در تامین مالی مسکن

بت‌شکن در این نشست دو خبر تازه برای تامین مالی جدید به منظور خرید مسکن نیز داشت. آن‌طور که وی اعلام کرد قرار است در جلسه این هفته شورای پول و اعتبار دستورالعمل راه‌اندازی نهادهای پولی جدید تحت عنوان موسسات پس‌انداز و تسهیلات مسکن به تصویب برسد. در این صورت با  راه‌اندازی این موسسات به اتکای سرمایه‌ای که جذب می‌کند سپرده‌ها تجهیز شده و با نرخ متعارف در مناطق خاص تسهیلات پرداخت می‌شود.

بنابر توضیحات اعلامی موسسات جدید در قالب شخصیت حقوقی و سهامی عام پذیره‌نویسی شده و با سرمایه بخش خصوصی گردش دارد این موسسات در مراکز استان‌ها بوده و ۲۰ درصد سهام آنها به بانک مسکن و مابقی توسط فعالان بخش مسکن و سایر حوزه‌ها خریداری خواهد شد.

برنامه‌ای برای آبادانی شهر جدید پردیس

مدیرعامل بانک مسکن همچنین خبر تازه‌ای برای ساکنان شهر جدید پردیس داشت.

بت‌شکن توضیح داد که با توجه به محدودیت منابع مالی که دولت با آن مواجه است از چند وقت پیش قرار شد تا راهکاری برای تامین مالی پروژه‌های زیرساختی، عمرانی و شهرسازی در دستور کار قرار گیرد. براین اساس قرار شده تا در روشی جدید نخستین قرارداد تامین مالی با روشی نوین یعنی از طریق مدیریت دارایی منعقد شود.

وی گفت: طی قراردادی که بین بانک مسکن و شرکت عمران پردیس با مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومانی منعقد شده قرار است تا با به کارگیری دارایی‌های آنها منابع تجهیز و پروژه‌های شهرک پردیس را کامل کنیم که این عمدتا شامل پروژه‌های روبنایی این شهر خواهد بود و موجب آبادانی آن می‌شود.

ایسنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_rpitce906qud3g5f42fdvtblv3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0