اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان وام بلاعوض برای طرح مسکن اجتماعی/ تداوم مکاتبات با سازمان برنامه و بانک مرکزی


۱۳۹۶/۰۳/۱۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


4

به گزارش ساخت یاب به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایلنا علیرضا تابش درباره محل تامین منابع طرح مسکن اجتماعی اظهار داشت: در مصوبه طرح مسکن مهر که اواخر سال گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید، موضوعی  که درباره محل تامین منابع این طرح به امضای آقای آخوندی (وزیر راه و شهرسازی)و آقای سیف (رییس بانک مرکزی) رسیده این است که تسهیلات اعتباری اجرای مسکن اجتماعی به مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان را تامین کنند.

وی ادامه داد: برای تامین مانع تسهیلات بلاعوض نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده‌ایم. منابع لازم برای ارائه تسهیلات بلاعوض در طرح مسکن اجتماعی ۱۶۰ میلیارد تومان است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این تسهیلات طبق برنامه‌ریزی‌ها تامین خواهد شد و در اختیار مردم گذاشته می‌شود.

وی درباره احتمال  اینکه بخشی از اعتبارات از محل برگشت اقساط مسکن مهر باشد، اظهار بی‌اطلاعی کرد.

تابش همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اقدامی برای شناسایی قشری که طرح مسکن اجتماعی شامل آنها خواهد شد، انجام شده اظهار داشت: در مصوبه مسکن اجتماعی مکانیزم‌هایی برای شناسایی افرادی که مشمول طرح مسکن اجتماعی می‌شوند، مشخص شده است. از طریق نهادهای تحت پوششی مانند کمیته امداد، بهزیستی و وزارت رفاه اجتماعی این افراد شناسایی و بلافاصله مراحل  تشکیل پرنده انجام می‌شود و افراد به بنیاد مسکن معرفی خواهند شد.

این مقام مسئول افزود: گام اول این است که منابع مالی مسکن اجتماعی را در اختیار بگیریم و در مرحله بعدی اعلام عمومی انجام دهیم. مراحل اجرایی گام اول شروع شده است و تامین کنندگان مالی طرح مسکن اجتماعی در گام اول، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه هستند./

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب