ادامه ثبت‌نام کارگران ساختمانی در سامانه رفاهی


۱۳۹۵/۱۱/۰۵ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


57335401

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، اسماعیل گرجی پور افزود: طبق مصوبه جلسه چهارم کارگروه اصلی قانون رفع موانع اجرایی قانون بیمه‌های اجتماعی کارگران ساختمانی کشور افرادی که برای دریافت خدمت بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در سامانه خدمات حمایتی جمهوری اسلامی ایران ثبت نام کردند و برای دریافت خدمت حائز شرایط شدند از طریق انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی به صورت رایگان مورد بازرسی میدانی قرار می‌گیرند.

وی افزود: درصورتی که طبق مستندات مربوطه احراز اشتغال آنها تأیید نهایی شود تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند و چنانچه قبلا از این بیمه استفاده می‌کردند بیمه آنها تداوم پیدا  می‌کند.

بنا بر اعلام وزارت تعائن، کار و رفاه اجتماعی به گفته گرجی‌پور تمامی کارگران ساختمانی در صورت دسترسی به اینترنت می‌توانند رأسا نسبت به ثبت نام خود در این سامانه اقدام کنند، اما چنانچه امکانپذیر نبود می‌توانند از طریق کافی‌نت‌ها یا انجمن‌های صنفی نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنند.

وزارت کار پیشتر اعلام کرده بود کلیه کارگران ساختمانی اعم از تحت پوشش بیمه و غیر تحت پوشش به منظور بهره‌مندی از مزایای بیمه اجتماعی باید در سامانه خدمات رفاهی به نشانی  www.samanehrefah.ir ثبت نام کنند، زیرا ارائه خدمات حمایتی و بیمه‌ای به کارگران ساختمانی از این پس تنها به کسانی که در این سامانه ثبت نام کرده باشند تعلق خواهد گرفت.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب