ارائه سود تضمین شده ۱۸ درصد به توسعه‌گران بافت فرسوده/ احتمال اجرای طرح استیجاری مسکن اجتماعی در واحدهای نوسازی شده


۱۳۹۶/۱۰/۲۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


building-sakhtyab3

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایلنا هوشنگ عشایری، سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری  با  اشاره به برنامه دولت برای احیای بافت فرسوده در پایتخت اظهار داشت: با توجه به تنگناهای مالی دولت و اهمیت نوسازی بافت فرسوده، تصمیم بر این گرفته شد تا از اراضی متعلق به دولت در بافت مرکزی شهر برای نوسازی استفاده شود.

وی ادامه داد: بنا بر این بدون قیمت‌گذاری، این اراضی را در اختیار سازندگان بخش خصوصی علاقمند قرار دادیم و قرار بر این است که توسعه گران بابت هزینه‌ای که در طول دوره ساخت و ساز در بافت فرسوده انجام می‌دهند از دولت سود تضمین شده ۱۸ درصد دریافت کنند.

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تاکید کرد: همچنین در پایان دوره ساخت، هزینه‌های ساخت احتساب و سازندگان در ازای هزینه‌ای که انجام داده‌اند مالک بخشی از واحدهای ساخته شده می‌شوند.

عشایری تاکید کرد: بنا بر این بر اساس میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این مناطق، واحدهای ساخته شده در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد و بخش خصوصی می‌تواند با قیمت کارشناسی این واحدها را به فروش برساند.

وی تاکید کرد: البته در فروش این واحدها سپرده‌گذاران صندوق پس انداز یکم در اولویت هستند.

عشایری ادامه داد: بخشی از واحدهای ساخته شده به عنوان پشتیبان طرح استفاده می‌شوند یعنی اینکه در مرحله بعدی منطقه‌ای که توسط توسعه گران برای ساخت و ساز انتخاب می‌شوند در صورت رضایت ساکنان منطقه پس از واگذاری اراضی به توسعه گران، ساکنان ساختمان بافت فرسوده در واحدهای پشتیبان مستقر می‌شوند و واحد خود را برای نوسازی به توسعه‌گر تحویل می‌دهند.

سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری تاکید کرد: در نهایت پس از اتمام طرح و دوره نهایتا ۱۵ ساله اگر متقاضی برای واحدهای سهم دولت وجود نداشت  ، از این واحدهای پشتیبان سهم دولت در اجرای طرح مسکن اجتماعی استفاده می ‌شود. به این معنا که واحدها با قیمت‌ ارزان‌تر و یارانه‌ای در اختیار مخاطبان طرح مسکن اجتماعی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به پروژه‌ای که هفته گذشته در محله  سیروس کلنگ‌زنی شد، گفت: این پروژه نوسازی یک صد واحدی در محله سیروس پس از صدور پروانه ساخت ۳۰ ماهه به اجرا می‌رسد و متراژ واحدهای آن بین ۷۵ تا ۱۱۰ متر است.

عشایری با بیان اینکه در حال حاضر هفت هزار متر مربع از اراضی متعلق به شرکت عمران و بهسازی شهری در بافت فرسوده تهران باقی مانده است، گفت: این اراضی در قطعات ۵۰۰ تا ۷۰۰ متری در این منطقه وجود دارند و با انبوه سازان برای واگذاری اراضی و اجرای نوسازی وارد مذاکره شده‌ایم.

وی تاکید کرد: موضوع مهم این است که پرداخت سود ۱۸ درصد به انبوه سازان تضمین شده است و به محض اتمام ساخت واحدها برای فروش به انبوه‌سازان واگذار می‌شود.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب