از مسکن ملی در اندیشه شهریار چه خبر؟


۱۳۹۹/۰۳/۱۸ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


pishforush maskan

طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید اندیشه در قالب پنج پروژه با میانگین پیشرفت ۱۶.۴ درصد در حال اجرا است. بنا به گفته مدیرعامل عمران اندیشه، پروژه‌های مسکونی، تجاری، خدماتی و فرهنگی در این شهر جدید نزدیک تهران با سرعت مناسبی پیش می‌رود.

به گزارش ساخت یاب، ۱۱ خرداد ماه سال گذشته طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید اندیشه واقع در استان تهران با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ خورد. هم‌اکنون این پروژه ۲۰۱۷ واحدی که به صورت مشارکت با بخش خصوصی پیش می‌رود در قالب پنج پروژه مسکونی با میانگین پیشرفت ۱۶.۴ درصد در حال اجراست. آنطور که مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه می گوید حدود ۳۰۰ واحد جدید نیز در آینده طراحی خواهد شد.

مهدی مسلم خانی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه درباره آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در این شهر به ایسنا گفت: پروژه مسکونی ۵۴۵ واحدی لیلیان واقع در محله ۲ فاز ۴ اندیشه در زمینی به مساحت ۱۷ هزار و۷۹۱ متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد درحال اجراست. پروژه مسکونی ۵۰ واحدی آپادانا در محله ۲ فاز ۴ نیز در زمینی به مساحت ۳۴۶۵ مترمربع واقع شده که از پیشرفت فیزیکی هشت درصدی برخوردار است.

وی افزود: پروژه مسکونی ۱۷۶ واحدی نرگس واقع در محله ۷ فاز ۴ اندیشه در زمینی به مساحت ۵۷۰۷ متر مربع دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است. پروژه مسکونی ۱۷۰ واحدی بنفشه واقع در محله ۲ فاز ۴ نیز در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با پیشرفت فیزیکی ۲۴ درصد در حال اجرا است.

مسلم خانی تصریح کرد: پروژه دیگر ۱۰۷۶ واحد مسکونی واقع در محله ایرانشهر مرکز شهر اندیشه است که در زمینی به مساحت ۶۰ هزار و ۱۶۶ متر مربع در ۴ زون A ، B ، C، D در شمال و جنوب بازار نقش اندیشه طراحی شده و از پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد برخوردار است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه با بیان اینکه همزمان با احداث واحدهای مسکونی، تامین خدمات روبنایی برای رفاه شهروندان در اندیشه نیز پیش بینی شده است گفت: سه مجتمع تجاری با پیشرفت ۴۰، ۸۵ و ۸ درصد، یک پروژه مشارکتی خدماتی با پیشرفت ۸۷ درصد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد از جمله طرح های خدماتی در حال احداث در شهر جدید اندیشه است.

بنا بر این گزارش، شهر جدید اندیشه واقع در ۳۰ کیلومتری پایتخت، ۷ کیلومتری جنوب شرقی کرج و ۳ کیلومتری شمال شهریار قرار دارد که از جمله شهرهای استان تهران محسوب می شود. این شهر با هدف سرریز جمعیت کرج و تهران در این منطقه برای سکونت ساخته شد که تاریخچه فاز یک آن به قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد و هم اکنون دارای شش فاز است. جمعیت این شهر طبق آخرین آمارگیری رسمی بیش از ۱۲۰ هزار نفر برآورد شده که همچنان در حال رشد است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب