افزایش قیمت سنگ‌آهن با وجود افت معاملات فولاد


۱۳۹۶/۰۹/۲۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


723963

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، قیمت سنگ آهن پیش از این تغییرات قیمت بازار فولاد را دنبال می‌کرد اما افزایش این ماده خام فولادسازی با وجود عقب نشینی بهای معاملات فولاد روی داده است. قیمت‌های زغال سنگ کک شو نیز حدود ۵ درصد افزایش یافته است.

سنگ آهن در بازار بورس کالای دالیان ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۵۳۲ یوان در هر تن رسید و به رشد ۷.۱ درصدی روز دوشنبه افزود.

طبق اعلام متال بولتن، سنگ آهن برای تحویل به بندر کینگدائو روز دوشنبه ۳.۷ درصد جهش یافت و به ۷۴.۱۵ دلار در هر تن رسید که بالاترین قیمت از ۱۳ سپتامبر بود.

به گفته ریک اسپونر، تحلیلگر ارشد در شرکت “سی ام سی مارکتس”، افزایش قیمت سنگ آهن در ماه‌های اخیر برخلاف انتظار بسیاری از سرمایه‌گذاران بود که تصور می‌کردند محدودیت‌های محیط زیستی چین در زمستان، تاثیر منفی بر قیمت معاملات سنگ آهن خواهد گذاشت.

قیمت سنگ آهن با وجود اینکه سنگ آهن دپو شده در بنادر چین همچنان رو به رشد است، صعود کرده است.

طبق آمار شرکت استیل هوم، موجودی سنگ آهن وارداتی در بنادر بزرگ چین تا ۱۵ دسامبر به ۱۴۳.۵۷ میلیون تن رسید که بالاترین میزان از سال ۲۰۰۴ است.

بهای معاملات زغال سنگ کک شو پس از افزایش ۸ درصدی در روز دوشنبه، ۴.۶ درصد دیگر افزایش یافت و به ۱۳۶۷ یوان در هر تن رسید.

بر اساس گزارش رویترز، بهای معاملات میلگرد در بازار بورس شانگهای ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۳۸۱۲ یوان در هر تن رسید اما از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ درصد رشد داشته است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب