undermiddle500

افزایش نرخ ارز یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت‌ مسکن بوده است


۱۳۹۸/۰۳/۱۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


Dollar.house

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: متأسفانه قیمت‌های سرسام آور مسکن امروز این مسئله را به موضوع اول کشور تبدیل کرده است که افزایش نرخ ارز یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت‌ها بوده است.

به گزارش ساخت یاب، مهران کفاش روز چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: در بخش راه‌های استان کردستان نیازمند یک همت مضاعف هستیم تا مشکلات به حداقل ممکن برسد.

وی افزود: طی دو هفته آینده یک جلسه با حضور استاندار کردستان، نمایندگان استان و وزیر راه و شهرسازی در مورد مسائل استان کردستان در تهران برگزار می‌شود و مشکلات استان به صورت جدی در این جلسه بررسی و پیگیری می‌شود.

معاون پارلمانی و امور استان‌های وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در مدیریت جدید وزارت خانه راه و شهرسازی اراده بر رفع مشکلات و خدمتگذاری مردم است، عنوان کرد: بحث راه‌آهن و راه‌ها دو اولویت این وزارت خانه هستند که در دستور کار قرار دارند.

کفاش با بیان اینکه موضوع مسکن چندین وزارتخانه را در برمی‌گیرد و فقط مختص به وزارت راه و شهرسازی نیست، افزود: سیاست وزارتخانه در سال جاری اتمام مسکن مهر است و ما امیدواریم که در سال جاری پرونده مسکن مهر ۵۰۰ هزار واحد باقیمانده در کشور بسته شود.

وی ادامه داد: همچنین احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جدید در کشور در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد که بخشی از آن در شهرهای جدید و ۱۰۰ هزار واحد نیز در بافت‌های فرسوده احداث می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: زمین‌های دولتی برای احداث این ۴۰۰ هزار واحد به کار گرفته شده و در اختیار سازنده‌ها قرار خواهد گرفت که در کاهش و تثبیت قیمت مسکن نقش بسزایی خواهد داشت.

وی اعلام کرد: سیاست ما اتمام ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر و واحدهای مسکونی جدید است که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ شاهد اتمام واحدهای جدید مسکونی هم باشیم.

کفاش به پروژه‌های فعال و یا نیمه فعال راه و شهرسازی در استان کردستان، اشاره و بیان کرد: پروژه‌های با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت ما قرار دارند که تمامی مشکلات این پروژه‌ها را حل کرده و طبق برنامه زمان بندی به اتمام خواهند رسید.

وی با بیان اینکه خدمت در اداره راه و شهرسازی بار مسئولیت سنگینی را بر دوش انسان می‌گذارد؛ مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کردستان را به تعامل با نمایندگان مجلس و استاندار کردستان و همچنین تکریم ارباب رجوع توصیه کرد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: وزیر راه و شهرسازی نیز در آینده به استان کردستان سفر خواهد کرد و ما شاهد بهره برداری از پروژه‌های راهسازی استان خواهیم بود.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب