افزایش ۴۴.۹ درصدی قیمت مسکن در ۵ ماه اول امسال


۱۳۹۷/۰۶/۰۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


housing-boom

به گزارش ساخت یاب به نقل از تسنیم، بر اساس آمار رسمی متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران در فروردین ماه سال گذشته ۴ میلیون و ۳۲۵ هزار تومان بود که این قیمت در فروردین امسال به ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان افزایش یافت.

در دومین ماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۴ میلیون و ۴۵۹ هزار تومان بود که با رشد ۳۴.۲ درصدی به ۵ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت متوسط یک مترمربع آپارتمان در آخرماه بهار سال گذشته ۴ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان بود که در خردادماه امسال با رشد ۴۴.۵ درصدی ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان را ثبت کرد.

همچنین در تیرماه سال ۹۶ متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۴ میلیون و ۵۳۹ هزار تومان بود که در تیر امسال به ۶ میلیون و ۹۸۷ هزار تومان افزایش یافته است.

در نهایت طی مردادماه سال گذشته متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان درمناطق ۲۲گانه پایتخت ۴ میلیون و ۵۸۶ هزار تومان بود که ماه گذشته به ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان افزایش یافت، یعنی رشد ۶۲.۰۱ درصدی. در مجموع طی ۵ ماه نخست امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی بدر مقایسه با ۵ ماه نخست سال گذشته ۴۴.۹ درصد افزایش یافته است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب