Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_jigdu0bmlltu2qdmnkik95gmc7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 امکان پرداخت تسهیلات زوجین از حساب پس انداز مسکن جوانان-اخبار اقتصادی-ساخت‌یاب

امکان پرداخت تسهیلات زوجین از حساب پس انداز مسکن جوانان


۱۳۹۶/۰۳/۱۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار اقتصادی


537

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، هر کدام از زوجین (زن و شوهر)، چنانچه در حساب پس  انداز مسکن جوانان، سپرده گذاری قبلی،‌ انجام داده باشند و هم اکنون یا در آینده، موعد دریافت تسهیلات خرید مسکن آنها فرا رسیده باشد، می تواند هر دو با دریافت تسهیلاتشان از بانک مسکن،‌ در مجموع، یک آپارتمان خریداری کنند.

این امکان جدید که مخصوص زوجین  و از طریق حساب پس انداز مسکن جوانان، در نظر گرفته شده است، قدرت خرید مسکن خانوارهای متقاضی مسکن را از طریق تجمیع تسهیلات مسکن،‌ فراهم می ­آورد و در نهایت باعث رونق معاملات مسکن در بازار خواهد شد.

روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد: تا پیش از این، فقط امکان استفاده از یک فقره تسهیلات خرید مسکن برای زوجین فراهم بود اما با تصویب شورای پول و اعتبار و تدوین دستورالعمل مربوطه در بانک مسکن، امتیاز زوج های جوانی که قبل از ازدواج شان، هر دو در حساب پس انداز مسکن جوانان، به قصد دریافت تسهیلات خرید، سرمایه  گذاری کرده بودند، محفوظ خواهد ماند و امتیاز آنها در قالب خرید مسکن با تسهیلات تجمیعی قابل استفاده خواهد بود. منظور از تسهیلات تجمیعی در این موضوع، استفاده از تسهیلات خرید مسکن زن و تسهیلات خرید مسکن شوهر بصورت همزمان برای خرید یک واحد مسکونی است.

بر این اساس زوجین دارنده حساب‌ پس‌انداز مسکن جوانان که طبق مقررات این حساب هر دو (زوج و زوجه) مشمول دریافت تسهیلات موضوعه می شوند، می‌توانند از سقف امتیاز تسهیلاتی متعلق به حساب خود (با توجه به سال افتتاح حساب و منطقه جغرافیایی) بهره‌مند شده و نسبت به تهیه واحد مسکونی مشترک با قدمت حداکثر ۲۰ سال اقدام کنند.

در خصوص املاک بیش از ۲۰ سال قدمت، سقف تسهیلات در حالت زوجین (مجموع تسهیلات زوج و زوجه) همانند تسهیلات انفرادی از محل حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان ۳۵ میلیون تومان تعیین شده است. در اعطای تسهیلات مسکن جوانان زوجین، علاوه بر اینکه هر یک از زوجین باید به صورت مجزا مشمول تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان باشند، رعایت سایر ضوابط تعیین شده در تسهیلات زوجین از جمله خرید شش‌ دانگ واحد مسکونی، رعایت سقف حداکثر ۸۰ درصد ارزش ملک در تعیین سقف تسهیلات پرداختی و همچنین سایر ضوابط به قوت و اعتبار خود باقی است به این معنا که کل تسهیلات پرداختی برای خرید مسکن به زوجین، نباید از  حداکثر ۸۰ درصد ارزش روز و کارشناسی آپارتمان مورد معامله، تجاوز کند. ضمناً در اعطای تسهیلات از محل حساب پس‌انداز مسکن جوانان زوجین (همانند سایر تسهیلات زوجین) مجموع تسهیلات زوج و زوجه در سرفصل تسهیلات زوجین ذیربط با ایجاد صرفاً یک سرلوحه تسهیلاتی ثبت می‌گردد.

بر این اساس،‌ محدودیت پرداخت صرفاً یک فقره تسهیلات زوجین به هر زوج در این تسهیلات نیز به قوت و اعتبار خود باقی بوده و اعطای تسهیلات مسکن جوانان زوجین (همانند تسهیلات اوراق گواهی حق تقدم زوجین و صندوق مسکن یکم زوجین) به زوجینی که قبلاً از هر یک از انواع تسهیلات مسکن زوجین استفاده نموده باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود.

نظر

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_jigdu0bmlltu2qdmnkik95gmc7, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0