undermiddle500

انتقاد از تمرکز مجتمع‌های تجاری در برخی مناطق پایتخت


۱۳۹۹/۰۴/۰۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


tejari.vahed

یک عضو شورای شهر تهران نسبت به صدور مجوز ساخت‌وسازهای تجاری در برخی مناطق اشباع‌شده پایتخت بدون بررسی اثرات آن بر کیفیت زندگی شهروندان انتقاد کرد.

به گزارش ساخت یاب، عضو شورای شهر تهران گفت: در منطقه ۲ پایتخت ۳۵ گود رها شده و ۵۵ مجتمع تجاری وجود دارد که باید تاثیر این دو موضوع بر زندگی شهروندان بررسی شود. به گزارش خبرگزاری فارس، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران درباره چالش‌ها و مشکلات منطقه ۲ پایتخت اظهار کرد: در حال حاضر ۵۵ مجتمع تجاری در این منطقه وجود دارد و مجوز برای ساخت ۵۰ مجتمع دیگر نیز صادر شده است.

وی گفت: در مورد تاثیر مال‌ها و مجتمع‌های تجاری بر کیفیت زندگی شهروندان بررسی و مطالعاتی توسط مدیریت شهری انجام نگرفته و این مساله حائز اهمیت است. این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: سال ۹۸ بازدیدی از این منطقه داشتم و به دلیل وجود ۳۵ گود رها شده در این منطقه از تهران می‌‌توان آن را منطقه گودهای رها شده و مال‌های پایتخت نامید.

مسجدجامعی اعلام کرد: اسکان غیررسمی در برخی از محلات این منطقه وجود دارد که البته مدیریت شهری اکثر مواقع رویکرد حذفی به این محلات و اسکان‌ها داشته است، ولی به نظرم باید یکبار قطعی در مورد این محلات تصمیم‌ گرفت. وی در مورد راسته فرهنگی موجود در کنار پارک مروارید در منطقه ۲ گفت: در صورت توجه و توسعه به این راسته به‌عنوان راسته فرهنگ و هنر می‌توان وضعیت کیفیت زندگی افراد در محلات منطقه ۲ را افزایش داد.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب