این خانه‌ها با این مصالح غیر استاندارد بر سر چه کسانی خراب می‌شود!؟


۱۳۹۷/۰۲/۲۴ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


masaleh-sakhtemani

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، امروز مدیرکل اداره استاندارد تهران از اعلام جرم علیه ۶۵ واحد تولیدی متخلف و فاقد پروانه استاندارد در صنعت ساختمان خبر داده است.

به گفته محمودرضا طاهری، “با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده در راستای نظارت جدی بر واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی و نیز مراکز عرضه آن، در سال گذشته پروانه کاربرد علامت استاندارد حدود ۹۰ فرآورده ساختمانی به دلیل عدم احراز شرایط استاندارد، ابطال و تعلیق شد”.

وی با تاکید بر اعلام جرم علیه ۶۵ واحد تولیدی متخلف و فاقد پروانه استاندارد در صنعت ساختمان در مراجع قضایی، خبر داده که “بازرسان استاندارد در جریان بازرسی‌های خود ۲۰ هزار تن شن و ماسه، ۵۰ هزار عدد بلوک سیمانی سبک، ۲۵۰۰ متر تیرچه با پاشنه بتنی، ۳۲۰ تن سیمان، ۴۳۰۰ عدد بلوک سقفی پلی‌استایرن، حدود هزار متر مربع شیشه ساختمانی، ۲۷ بچینگ تولید بتن را توقیف و خط تولید شش واحد تولیدی شن و ماسه را پلمب کردند”.

اگرچه اقدام سازمان ملی استاندارد در توقیف مصالح ساختمانی غیراستاندارد در نوع خود مثبت است اما ارائه چنین آمارهایی از تولید تعداد قابل توجهی مصالح ساختمانی غیراستاندارد این ابهام و پرسش را ایجاد می‌کند که در حوزه حساسی همچون مصالح ساختمانی که با جان شهروندان سروکار دارد چرا اجازه تولید و عرضه مصالح ساختمانی غیراستاندارد داده می‌شود.

این وضعیت در حالی است که برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مسوول همچون وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان که باید دست در دست هم به ارتقای ایمنی ساختمان‌ها نظارت و اهتمام داشه باشند درگیر حاشیه‌های دیگری در روابط دوجانبه هستند.

 

 

نظر