Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_6masunvpdem3mrqo3m40pvjmt6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 بازار آپارتمان‌های مصرفی میانسال در آبان-اخبار مسکن-ساخت‌یاب

بازار آپارتمان‌های مصرفی میانسال در آبان


۱۳۹۶/۰۹/۱۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


tehran.city.5

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، برابر تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در آبان ماه، سهم آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال ساخت از معاملات ماه گذشته نسبت به آبان ۹۵ معادل پنج واحد درصد کاهش یافته و به ۴۷/۲ درصد رسیده است. تنزل سهم نوسازها از معاملات ماهانه مسکن، از اسفند سال گذشته آغاز شد و تقریبا بدون وقفه ادامه پیدا کرد طوری که در تمام ماه‌های سپری شده از امسال، سهم معاملات آپارتمان‌های نوساز و تازه‌ساز از معاملات، نسبت به ماه مشابه سال ۹۵ کاهش یافته است.

مشاوران املاک روند نزولی معاملات آپارتمان نوساز را تحت تاثیر دو عامل می‌دانند؛ نخست کاهش فایل‌های نوساز به دنبال رکود ساخت‌وساز در چند سال اخیر و دوم افزایش قیمت غیرمنتظره قیمت فروش آپارتمان‌های نوساز ناشی از کمبود فایل در بازار. در واقع به‌رغم اینکه تقاضای خرید آپارتمان نوساز همواره با فاصله معناداری از بقیه گروه‌های سنی آپارتمان قرار دارد و نشان‌دهنده میل زیاد متقاضیان خرید مسکن به سکونت در بناهای کم‌سن است، اما کمبود فایل و به تبع آن افزایش قیمت ناشی از عرضه کمتر از تقاضا، موجب شده بخش قابل توجهی از متقاضیان مصرفی به خرید آپارتمان‌های میانسال ۵ تا ۱۰ سال ساخت که در عین اینکه «به قیمت رسیده» تلقی می‌شوند، قابلیت دریافت وام هم دارند، روی آورند. در نتیجه این روند سهم نوسازها در معاملات طی ماه‌های اخیر همواره نسبت به سال گذشته با کاهش روبه‌رو شده است.

نکته قابل توجه این است که بخش زیادی از شیفت تقاضا از نوسازها به آپارتمان‌های میانسال عمدتا مربوط به متقاضیان مصرفی خرید آپارتمان و خانه اولی‌ها است. بررسی آمارها حاکی از این است که حدود یک‌پنجم معاملات مسکن در ماه گذشته به آپارتمان‌های ۵ تا ۱۰ سال ساخت تعلق دارد و این در حالی است که یک‌سوم از معاملات این گروه سنی، متعلق به آپارتمان‌های میان‌متراژ ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی است که مقصود عمده خانه اولی‌ها به شمار می‌رود.

07-02

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_6masunvpdem3mrqo3m40pvjmt6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0