برگزاری نشست دوم«ایران‌شهر» در مشهد/ شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت


۱۳۹۶/۰۵/۱۵ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


androidonlinenewsimage-4

به گزارش ساخت یاب به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی نشست دوم از سلسله نشست‌های اندیشه ایران شهری با سخنرانى دکتر هادی ختنیکی و با موضوع ” شهر، ارتباطات و هویت: بازگشت به کدام هویت” در مشهد برگزار خواهد شد.

این نشست که چهارشنبه ۱۸ مردادماه در محل  مؤسسه آموزش عالی اقبال لاهوری به نشانی مشهد، بلوار سرافرازان، سرافرازان ۹ برگزار می‌شود از ساعت ۱۸ آغاز شده و  شهر، ارتباطات و هویت و مسئله بازگشت به کدام هویت را که از اندیشه‌های عنوان شده توسط دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم است مورد تحلیل و موشکافی قرار خواهد داد. حضور برای علاقمندان در این نشست آزاد است.

گفتنی است دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، با اندیشه ایران شهری از ابتدای دولت یازدهم کار خود را در وزارت راه و شهرسازی شروع کرد. این اندیشه تلاش دارد تا ایران را با تاریخ و گذشته پرباری که داشته پیوند دهد و باردیگر، توان و قدرت، فرهنگ و تمدن ایران را به دنیا معرفی کند.

پیش‌تر وزیر راه و شهرسازی در بیان اندیشه‌های خود درباره ایران‌شهری گفته بود: اگر بخواهیم برای آینده ایران چشم‌اندازی داشته باشیم این چشم انداز باید ریشه‌ای عمیق در تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین، ارتباطی ساختاری با آیین اسلام و قدرت سازگاری با شرایط روز زندگی داشته باشد. من پیوند این سه عنصر بنیادین را در اندیشه ایران‌شهری جستجو می‌کنم و معتقدم مفهوم «نه شرقی نه غربی» در این اندیشه می‌تواند تجلی پیدا کند. این اندیشه نظام معرفتی‌ای است که به مردم ایران‌زمین تعلق دارد، نه سوسیالیست‌ها و غربی‌ها و اروپایی‌ها. اندیشه ایران‌شهری به ما تعلق دارد و همین موضوع است که سبب می‌شود ما به میراثمان حس تعلق داشته باشیم؛ موجب همبستگی اجتماعی می‌شود و مایه‌ آن می‌شود که چاره‌ای برای پدیده ازجاکندگی اجتماعی پیدا کنیم.

نظر