بهار بازار مسکن بعد از انتخابات است


۱۳۹۵/۱۰/۲۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


housesakhtyab

به گزارش ساخت یاب به نقل از اقتصاد انلاین حسام عقبایی در گفت و گویی در خصوص وضعیت مسکن در فصل زمستان گفت: از ابتدای سال شاهد کاهش حجم معاملات در بخش مسکن کل کشور بودیم. به طوری که در این بازه زمانی ۵۰۰ درصد معاملات مسکن به لحاظ حجم کاهش پیدا کرد.

وی افزود: در شهر تهران این روند تا ماه آبان شکل معکوسی داشت به طوری که حجم معاملات مسکن در آبان ماه سال جاری افزایشی ۲۰ تا ۳۰ درصدی داشت. اما در دو ماه اخیر آذر و ظرف چند روز طی شده از ماه دی حجم معاملات مسکن در شهر تهران همسو با کل کشور روند نزولی را نشان می دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران خاطرنشان کرد: پیش بینی نمی کنم که تا پایان سال در بخش مسکن شاهد اتفاق خاصی باشیم. قیمت ها هم در مسکن در این بازه زمانی تا پایان سال افزایشی را تجربه نخواهند کرد.

عقبایی ادامه داد: انتظار نداریم تا قبل از انتخابات بخش مسکن از رکود خارج شود و با توجه به برگزاری دو انتخابات مهم در سال آینده همه تحولات در بازار مسکن بعد از زمان برگزاری انتخابات خواهد بود و به احتمال زیاد در تابستان سال آینده شاهد رشد نسبی در بازار باشیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهر تهران در خصوص تغییر شیوه محاسبه قیمت متوسط مسکن که از سوی دفتر اقتصادی وزارت راه و شهرسازی هر ماه اعلام می شود، افزود: مسکن را نمی توان به عنوان یک کالای همگن تلقی کرد و به راحتی برای آن قیمت متوسط اعلام کرد. در این بخش نمی توان با یک معیار کلی تصمیم گرفت. با این شرایط به نظر نمی رسد که تغییر شیوه محاسبه قیمت متوسط مسکن بتواند تاثیر خاصی بر بازار مسکن داشته باشد.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب