تامین مالی طرح فروش سیمان به دولت با ال سی داخلی


۱۳۹۵/۱۱/۱۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


singlejpg

به گزارش ساخت یاب به نقل از سیمان خبر ، عبدالرضا شیخان در خصوص مصوبه هیئت دولت که براساس آن وزارت راه و شهرسازی برای حمایت از صنعت سیمان دو میلیون تن سیمان از کارخانجات خریداری می‌کند، اظهار داشت: از مرداد ماه امسال پیگیر اجرایی شدن این موضوع بودیم که خوشبختانه به تصویب هیأت دولت رسید.

وی با اعلام اینکه قرار شده  تأمین مالی این طرح به صورت ال سی داخلی توسط بانک مسکن انجام شود، افزود: براساس توافقات به عمل آمده با وزارت راه پول کارخانجات در اسرع وقت پرداخت می‌شود و نسیه ای نخواهد بود.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان بابیان اینکه امیدواریم با خرید این میزان سیمان از کارخانجات تا حدودی رونق به این صنعت برگردد، گفت: بعد از این موضوع پیگیر جاده های بتنی هم خواهیم شد چرا که این طرح هم نیازمند سیمان بوده و می‌تواند بازار راکد خرید و فروش سیمان را از بین ببرد.

شیخان در خصوص بازار صادارتی کارخانجات سیمان هم اضافه کرد: اخیراً تقاضایی از طرف کشور سوریه برای خرید سیمان ایران داشته‌ایم که این مورد هم می تواند تحرک خوبی در بازار صادراتی سیمان داشته باشد. همچنین در مذاکرات انجام شده با سفیر عراق صحبت هایی مبنی بر لغو ممنوعیت صادرات سیمان ایران به این کشور هم مطرح شده است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب