تحقق وعده ریلی دولت


۱۳۹۶/۰۲/۱۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار حمل و نقل


jootix-ir-2848811467

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، خیراله خادمی درباره اتمام عملیات ریل‌گذاری این خط‌آهن گفت:‌ صبح امروز و با اتمام عملیات ریلگذاری این خط‌آهن، همدان به عنوان اولین استان وعده داده شده برای اتصال به شبکه ریلی کشور در سال ۱۳۹۶ به خط‌آهن سراسری متصل شد و چهار استان دیگر نیز به ترتیب اولویت به شبکه وصل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از این خط‌آهن را موجب کوتاه شدن مسیر سفر بین همدان و پایتخت دانست و خاطرنشان کرد: با کاهش ۳۰ کیلومتری مسیر، زمان سفر از تهران به شهر همدان به کمتر از دو ساعت کاهش می‌یابد که موجب رونق گردشگری منطقه، اشتغال‌زایی و… می‌شود.

خادمی در خصوص ساختمان‌ ایستگاه این شهر یادآور شد: در راستای در تا در بودن شبکه ریلی، ساختمان مسافری همدان به داخل شهر منتقل خواهد شد و تا اتمام عملیات اجرایی آن ایستگاه موقت مسافری در مجاورت ایستگاه موجود در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور طول کل مسیر را ۲۶۴ کیلومتر اعلام کرد و گفت: راه آهن تهران-همدان  به صورت یک خطه با سرعت طرح ۱۶۰ کیلومتر برای مسافری و ۱۲۰ کیلومتر برای باری طراحی شده است که پیش‌بینی می‌شود افزایش ظرفیت حمل و نقل مسافر تا ۲ میلیون نفر و کالا ۴ میلیون تن در سال اول افزایش یابد.

نظر