تخلف دولت قبل در ساخت مسکن مهر پردیس


۱۳۹۵/۱۰/۲۰ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


394867_256
به گزارش ساخت یاب به نقل از ایلنا، مشکلات و معضلات پروژه پوپولیستی و نمایشی مسکن مهر که کلنگ آن در دولت قبل با این شعار که «مسکن را رایگان در اختیار مردم می گذاریم » بر زمین خورد، تمامی ندارد. همین ادعای ارایه مسکن رایگان دولت قبل،  هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی را بر مردم تحمل کرد و باعث تورم ۴۰ درصدی در سال های ۹۱ و ۹۲ شد.

هر روز که می‌گذرد، مشکل جدیدی از مشکلات پروژه گران قیمت مسکن مهر سر از خاک بیرون می آورد و رونمایی می شود.

طبق گفته آخوندی، سایت مسکن مهر پردیس را تنها با یک بار پرواز هلی کوپتری انتخاب کرده اند که امروز این انتخاب بی حوصله مدیران دولت قبل مشکلات متعددی را برای سازندگان واحدهای مسکونی این منطقه، ساکنان پردیس و دولت ایجاد کرده است. به طوری که طبق گفته آخوندی؛  میلیاردها تومان در این پروژه‌ها هزینه شده ما هزاران مهندس متخصص در ایران داریم و هر مهندسی با یک ارزیابی اولیه قطعاً متوجه می‌شود شهری که به سختی برای ۱۵۰ هزار نفر آب شرب تأمین می‌کند جوابگوی حضور ۳۰۰ هزار ساکن جدید نیست.

حال این که امروز با نامه رئیس پارک‌های ملی خجیر مشکل جدیدی بر مشکلات ناتمام مسکن مهر پردیس اضافه شد.

رئیس پارک‌های ملی خجیر در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، ابطال مصوبه شورای عالی محیط زیست در خصوص اراضی مناطق چهارگانه در محدوده دره بهشت را اعلام کرد.

داستان از این قرار است که ساخت و ساز فاز هشتم مسکن مهر پردیس در محدوده دره بهشت در منطقه پارک ملی خجیر بدون اخذ مجوزهای لازم از محیط زیست بوده است.

اخیرا رئیس پارک ملی خجیر و سرخه حصار در نامه ای به مدیر عامل شرکت عمران پردیس خواهان توقف هرگونه اقدام اجرایی در فاز ۸ پردیس(دره بهشت) به دلیل ابطال مصوبه الحاقی بخشی از پارک ملی به محدوده قانونی پردیس توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت سازمان بازرسی کل کشور شده است.

یک منبع آگاه در این باره به خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت: با فشار دولت قبل برای شروع مسکن مهر در اطراف تهران این زمین توسط وزیر سابق راه و شهرسازی معرفی می‌شود. ابتدا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مقاومت می‌کند اما با تهدید به برکناری توسط آقای احمدی نژاد بدون تشکیل شورای عالی حفاظت محیط زیست صورت جلسه‌، دست گردان می شود که حد نصاب لازم را نداشته است.

«علی نیکزاد» وزیر راه و شهرسازی در دولت قبل در حالی عملکرد دولت یازدهم برای تمام نشدن پروژه مسکن مهر را زیر سوال می برد که گویا فراموش کرده است که پروژه مسکن مهر زمانی لقب «آبروی دولت دهم » را داشت و وعده نیکزاد به قشر کم درآمد این بود که تا پایان دولت دهم، تمام مسکن مهر به بهره برداری می‌رساند. اما آقای وزیر سابق در طول دوره مدیریت خود توانست از مجموعه دو میلیون و ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر حدود یک میلیون یعنی نصف تعهدات خود را اجرایی کند و باقی مسکن مهر را با هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی و با هزار مشکل برای دولت یازدهم به ارث گذاشت.

photo432805379587551916

ایلنا
نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب