تراز تجاری زنجیره فولاد ۵۴ درصد مثبت شد


۱۳۹۶/۱۱/۲۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


aaeaaqaaa

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، منصور یزدی زاده با بیان اینکه صادرات محصولات فولادی افزایش داشته است، اظهار کرد: با توجه به روند رو به رشد تولید، خوشبختانه سیر صعودی صادرات زنجیره فولاد منهای سنگ، کنسانتره آهن، گندله و آهن اسفنجی بر خلاف روند واردات، سیر افزایشی داشته و از حدود پنج میلیون تن به بیش از هفت میلیون تن رسیده که نشان از رشد ٢۴ درصدی طی ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۶ دارد.

وی در خصوص آمار واردات زنجیره فولاد نیز گفت: طی ١٠ ماه نخست سال جاری در مجموع زنجیره فولاد بیش از دو میلیون تن واردات داشت که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ٢٨ درصد کاهش را تجربه کرده است.

مدیر عامل شرکت ملی فولاد با اشاره رشد چشمگیر صادرات فولاد در ۱۰ سال اخیر اظهار کرد: نکته حائز اهمیت، در تراز تجاری ایران در بخش محصولات ساخته شده و نیمه ساخته فولاد (شمش) است که طی ١٠ سال گذشته از بیش از ١٠ میلیون تن منفی به مثبت پنج میلیون تن در پایان سال می‌رسد. یعنی کشور از یک واردکننده محض به قطب صادرات تبدیل شده است.

یزدی‌زاده با بیان اینکه افزایش تولید افزایش واردات برخی اقلام را نیز به همراه خواهد داشت، گفت: در خصوص تاثیر افزایش تولید بر واردات مواد اولیه، از نظر نسبت تاثیری ندارد؛ یعنی واردات مواد اولیه در حوزه فولاد بطور عمده به انواع الکترود و برخی مواد نسوز غیرقابل تولید در داخل و همچنین بخشی از زغال و کک مصرفی ذوب آهن برمی‌گردد که به نسبت افزایش تولید، مقادیر واردات آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب