تصویب یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به اعلام عمومی اطلاعات معاملات


۱۳۹۷/۰۲/۰۴ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


shahrdaritehran

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، در پنجاه‌وهشتین جلسه علنی شورای شهر تهران  مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان مخالف این طرح گفت:‌ شاید همه تعجب کنند که من یک فوریت این طرح را به امضاء رساندم و اکنون در مخالفت آن صحبت می‌کنم علت این است که من در روز یکشنبه که سرکار خانم آروین که برای گرفتن امضاء تشریف آورند صورت مسئله برای ما روشن بود که بی‌تردید ما باید به سمت شفاف سازی و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین برای بالابردن بهره‌وری استفاده کنیم.

وی افزود: اما از روز یکشنبه تا کنون اسنادی به دست من رسید که برابر آن در گذشته یعنی ۱۸اردیبهشت سال ۹۵ طرحی باعنوان ساماندهی اسناد املاک و مستغلات شهرداری تهران به تصویب رسیده که دقیقا خواسته‌های طرح فعلی در آن مصوبه معین شده است .

الویری ادامه داد:‌به این ترتیب من با تصویب یک فوریت این طرح به دلیل اینکه این طرح به تصویب شورا رسیده است مخالفم

به گزارش ایسنا ، رسولی نیز از دیگر اعضای شورای شهر در موافقت با این طرح گفت: ما یکی از تعهداتی که به مردم داده‌ایم این است که در دستگاه بزرگ شهرداری هرچه بیشتر به سمت شفافیت و ایجاد امکان دسترسی به اطلاعات را فراهم کنیم. لذا به این ترتیب با تصویب یک فوریت این طرح موافق هستم.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت بعد از بحث در این مورد این طرح یک فوریت آن را با ۱۵ رأی موافق و یک رأی  به تصویب رساندند.

نظر