Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_469rd7275klvrltc9recblaoc3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 تکمیل زیرساختهای مسکن مهر با کمک دولت-اخبار مسکن-ساخت‌یاب

تکمیل زیرساختهای مسکن مهر با کمک دولت


۱۳۹۵/۰۹/۱۵ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


maskan mehr.sakhtyab

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا، بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی و سایر دولتمردان، شرکت عمران شهرهای جدید موظف شده تا طرحهای زیربنایی، روبنایی، آماده سازی و محوطه سازی مسکن مهر را به سرانجام برساند که در بودجه سال ۱۳۹۶ نیز ۱۲۵ میلیارد تومان از طریق تملک دارایی های سرمایه ای و ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق تخفیف عوارض پروانه، حمایتهای مالی و تراکم برای ایجاد تاسیسات عمومی مسکن مهر اختصاص داده است.

در حال حاضر بخشی از فعالیت‌های آماده‌سازی مسکن مهر با کمک اعتبارات داخلی شرکت‌ها و از طریق فروش اراضی، تهاتر و اعمال مدیریت دارایی‌ها انجام می شود. در راستای جمعیت‌پذیری که هم‌اکنون درحال انجام است باید طرح‌های زیربنایی و روبنایی با مشارکت مردم و از طریق تصمیمات هیئت مدیره و مصوبات مجمع عمومی این شرکت‌ها انجام شود. در این خصوص هم‌اکنون بخش سرمایه‌گذاری شرکت عمران شهرهای جدید در ساخت فضاهای آموزشی، گردشگری، خدماتی، تجاری، فرهنگی از طریق مشارکت با مردم در راستای تکمیل پروژه مسکن مهر فعال است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درخصوص آخرین وضعیت شهرهای جدید بیان کرد: درحال حاضر اولویت ما در رسیدگی به درآمدهای شرکت‌ها و تکمیل پروژه مسکن مهر در شهرهای جدید کشور است. براساس گزارشی که در روزهای اخیر از سوی مدیران عامل شرکت عمران شهرهای جدید اعلام شد ما تا پایان سال جاری بخش دیگری از سایت مسکن مهر در این مناطق را به متقاضیان تحویل خواهیم داد.

محسن نریمان تاکید کرد: بدون شک تلاش ما این است تا در پیشبرد پروژه‌ها و ساخت آزادراه‌ها تا جای ممکن به اعتبارات دولتی وابسته نبوده و از سرمایه‌گذاران استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین تأکید کرد: در دیگر موارد و پروژه‌ها مانند فضاهای تجاری، فرهنگی و ورزشی نیز تمایل داریم با مشارکت بخش خصوصی پروژه‌ها را پیش برده و تکمیل کنیم. درحال حاضر نیز در مرحله بررسی طرح‌ها و توجیه اقتصادی آن‌ها هستیم که در صورت تصویب با کمک اعتبارات و سرمایه‌های موجود شروع به اجرای آن‌ها خواهیم کرد.

نریمان با تأکید بر ضرورت توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی در اجرای پروژه‌ها افزود: قطعا نباید در اجرای طرح‌ها خود را به طور کامل وابسته به دولت بدانیم. ما باید بتوانیم با روش‌های جدید مالی و سرمایه‌های بخش خصوصی چه در سطح داخلی و چه خارجی نیازهای خود در این بخش را مرتفع سازیم.

وی همچنین با اشاره به وجود واحدهای فاقد متقاضی در سایت‌های مسکن مهر کشور بیان کرد: دستگاه‌های متولی باید همکاری داشته باشند برخی از واحدها در آستانه اتمام است و باید خدمات زیربنایی آب ، برق، گاز و… تامین شود تا تحویل متقاضیان دهیم.

مدیرعامل شهرهای جدید ادامه داد: به مردم قول می‌دهیم مسکن مهر را به اتمام برسانیم اما باید عزم ملی وجود داشته باشد زیرا تنها متولی مسکن مهر وزارت راه وشهرسازی نیست و مردم باید به تعهدات مالی خود عمل کنند.

نریمان از متقاضیان خواست به تعهداتشان عمل کنند تا با تصویب شورای مسکن استان‌ها افراد متقاضی خوش حساب و بد حساب جابه‌جا نشوند.

ایسنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_469rd7275klvrltc9recblaoc3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0