جزئیات پروژه صندوق زمین و ساختمان نارون


۱۳۹۵/۰۸/۲۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


به گزارش ساخت یاب به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، محسن فاضلیان با تشریح پروژه مجتمع مسکونی نارون اراک گفت: صندوق‌های زمین و ساختمان با هدف جذب منابع مالی برای انجام پروژه‌های ساختمانی تاسیس می‌شوند.
وی افزود: هدف اصلی صندوق‌ها زمین و ساختمان، انبوه‌سازی و کمک به رونق بخش مسکن و سایر بخش‌های اقتصادی مرتبط با این حوزه است چراکه بیش از ۱۰۰ رشته به صورت مستقیم و بیش از ۲۰۰ رشته به صورت غیرمستقیم با بخش مسکن و ساختمان در ارتباط هستند.
فاضلیان با بیان اینکه همزمان با آغاز پذیره نویسی صندوق از تیرماه، اجرای پروژه نارون نیز آغاز شده است گفت: مدت ساخت پروژه ۲۱ ماه و سه پس از ساخت نیز برای فروش پروژه در نظر گرفته شده است که در واقع حدود ۲ سال آینده امیدواریم پروژه تعین تکلیف شود.
وی جذب پس‌اندازهای خرد و سرگردان مردم برای تامین مالی بخش مسکن را از دیگر اهداف صندوق‌‌های زمین و ساختمان عنوان کرد و افزود: بنابراین هدایت سرمایه‌های خرد و کلان برای پروژه‌های ساختمانی از مکانیزم‌های تامین مالی بخش مسکن توسط صندوق‌های زمین و ساختمان با هدف بهره‌مندی سرمایه گذاران و رونق بخش است.
فاضلیان «جمع آوری وجوه از سرمایه گذاران»، «تخصیص منابع سرمایه گذاران به پروژه»، «فروش واحدهای ساختمانی» و «اعطای وجوه بدست آمده به سرمایه گذاران» را چرخه فعالیت صندوق‌های زمین و ساختمان عنوان و اظهار کرد: پروژه نارون اراک در منطقه الهیه این شهر در زمینی به مساحت ۷ هزار و ۵۰۰ مترمربع و زیربنایی به مساحت ۱۹ هزار مترمربع احداث می‌شود.
مدیرعامل صندوق زمین و ساختمان نارون زیربنای مفید این پروژه را ۱۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع عنوان کرد و افزود: قیمت کل زمین پروژه حدود ۲.۵ میلیارد تومان و ارزش پروانه ساخت نیز حدود ۱.۵ میلیارد تومان برآورد شده است.
فاضلیان با بیان اینکه هزینه کل ساخت پروژه صندوق نارون حدود ۱۸ میلیارد تومان برآورد می‌شود ادامه داد: قیمت فروش پروژه پس از تکمیل حدود ۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
مدیرعامل صندوق زمین و ساختمان نارون افزود: تمام منابع مالی ساخت پروژه از محل سرمایه‌های مردم تامین نمی‌شود و فقط ۱۰ میلیارد تومان پذیره نویسی شده است.
وی با بیان اینکه شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، مدیریت صندوق زمین و ساختمان را بر عهده دارد اظهار کرد: متعهد پذیره نویس و بازارگردان صندوق نیز شرکت تامین سرمایه بانک است. نماینده سرمایه گذاران و خریداران پروژه، شرکت مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر از شرکت‌های دارای مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار و حسابرس صندوق نیز حسابدار مستقل موسسه حسابرسی بهمند است؛ همچنین ناظر ساخت پروژه نیز، شرکت آرین محور اراک است.
پایگاه اطلاع رسانی بانک مسکن

 

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب