خانه‌اولی‌ها و ساکنان بافت ناکارآمد، متفاضیان واقعی مسکن/ هر چهار طلاق یک تقاضا در بازار مسکن ایجاد می‌کند/ خانه‌های گران به رونق نمی‌رسند


۱۳۹۶/۰۵/۰۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


12614

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین عبده‌تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت بازار مسکن در شرایط کنونی اظهار داشت: بازار مسکن و ساختمان وارد یک مرحله و دوره جدیدی شده است و در حال‌حاضر به دلیل کاهش مهاجرت و کاهش رشد خانوار و جمعیت نیاز به مسکن، نسبت به میزانی که در گذشته وجود داشت، دیگر احساس نمی‌شود.

وی ادامه داد: سالانه نزدیک به ۶۵۰ هزار ازدواج در سطح کشور انجام می‌شود که  این رقم متاسفانه رو به کاهش است. البته طلاق هم تقاضا در بازار مسکن را افزایش می‌دهد به طوری که هر چهار طلاق یک تقاضای جدید در بازارایجاد می‌کند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی با بیان اینکه در حال حاضر تقاضاهایی در بازار ایجاد می‌شود که تقاضا برای واحدهای ارزان قیمت است، گفت: مردم به دنبال واحدهای کوچک  و ارزان قیمت هستند که بتوانند با کمک بانک مسکن خانه مورد نظر خود را خریداری کنند. در واقع  در حال حاضر برای خانه اولی ها یا در بافت فرسوده و یا در حوزه بد مسکن ها تقاضا برای مسکن در بازار وجود دارد.

عبده تبریزی با اشاره به رکود موجود در بازار خانه های لوکس، ادامه داد:  به طور قطع خانه های گران قیمتی که  در سال های گذشته ساخته شده مدت ها خالی باقی  خواهد ماند. تعداد قابل توجهی واحد مسکونی و تجاری گران قیمت وجود دارد که مشتری ندارند و در حوزه  بازار واحدهای لوکس  رونق وجود نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: امسال  واحدهای اداری  و مسکونی کوچک به رونق می رسند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور مدیریت و تامین مالی همچنین درباره افزایش اجاره نشینی در کشور به ایلنا، گفت: با توجه به اینکه عرضه مسکن در بازار افزایش یافته اینکه اجاره‌نشینی هم افزایش یابد، یک اتفاق منفی در بازار مسکن است.

عبده تبریزی افزود: به رغم اینکه تورم وجود داشته و مسکن هم  یک سپر تورمی بوده و  مردم هم قصد خرید مسکن را دارند اما  نتوانستند مسکن مورد نیاز خود را بخرند معنی این رفتار در بازار این است که  که توزیع ثروت در کشور انجام نشده است و نتوانستیم بازار رهن و بازار وام های بلندمدت را توسعه دهیم که این  یک اتفاق منفی در بازار است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب