درآمد شهرداری از طرح ترافیک چقدر است؟


۱۳۹۹/۰۱/۲۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار شهر


tarhe.terafik.1

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران با بیان اینکه لغو طرح ترافیک در پایتخت باعث قفل‌شدگی معابر می‌شود، گفت: شهرداری روزانه ۵/ ۱ میلیارد تومان از طرح ترافیک درآمد دارد که این میزان سالانه به ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، عمار سعیدیان‌فر با اشاره به اینکه اجرای طرح ترافیک چقدر سبب افزایش مسافران حمل و نقل عمومی به ویژه مترو می‌شود، گفت: قطعا این مساله بر تعداد مسافران مترو تاثیر‌گذار است ولی باید توجه کنیم که اگر طرح ترافیک در پایتخت لغو شود ما با قفل‌شدگی معابر مواجه خواهیم شد که این مساله نیز دردسرساز است.

مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران در پاسخ به اینکه آیا جلسه شورای ترافیک برای بررسی لغو طرح ترافیک تشکیل می‌شود یا خیر، گفت: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده، ولی در صورتی که ستاد مقابله با کرونا یا شورای ترافیک این موضوع را تصویب کند قطعا شهرداری آن را اجرایی خواهد کرد.

به نظر می‌رسد ارقام اعلام شده از سوی این مقام مسوول، درآمد وصولی از طرح ترافیک باشد و بدهی شهروندان ذیل آن قید نشده است، چراکه آنچه به‌عنوان درآمد سالانه این طرح عنوان شده، در سال ۹۶ که عوارض تردد به مراتب کمتر بود، به‌عنوان کل درآمد حاصل از طرح ترافیک وصول شده بود.

نظر