دو شرط اجرای مدل «زمین صفر» برای انبوه سازان


۱۳۹۵/۰۷/۲۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


ezadi.sakhtyab

محمد سعید ایزدی، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اجرای مدل زمین صفر اظهار داشت: با مدل «زمین صفر» در تلاش هستیم که انگیزه‌ای برای ترغیب و تشویق انبوه‌سازان و فعالان این صنعت که تمایل دارند به عرصه نوسازی بافت فرسوده وارد شوند، ایجاد کنیم.

 معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:  در این طرح اراضی و املاکی که در اختیار دولت است را به سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان واگذار می‌کنیم. بدون این که در دوران مشارکت و ساخت قیمت‌گذاری انجام شود. بنا بر این انبوه‌سازان وارد پروژه می‌شوند و ساخت و ساز را انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر این که اجرای این طرح منوط بر اجرای  دو شرط  است، گفت: شرط اول این است که  قیمت ساخت باید مورد توافق دو طرف قرار بگیرد و دومین شرط هم این است که سود مورد انتظار باید در ابتدای انعقاد قرارداد مورد توافق قرار بگیرد.

ایزدی ادامه داد: در حال حاضر دو منطقه تهران پایلوت اجرای طرح مدل زمین صفر هستند. در حال حاضر در محله سیروس در تهران ۸ هزار مترمربع زمین را در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری مسکن قرار داده‌ایم.

وی افزود: ۵ پلاک دیگر نزدیک به هزار متر مربع به شرکت دیگری واگذار کرده‌ایم. این شرکت‌های ساختمانی در اراضی واگذار شده از سوی دولت، سرمایه‌گذاری و طراحی  می‌کنند و در نهایت طراحی تایید شده از سوی شرکت  عمران و بهسازی شهری را به اجرا در می آورند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بعد از پایان دوران ساخت، انبوه‌سازان با توجه دو فاکتور قیمت ساخت و سود مورد انتظار سهم خود را از پروژه ها برداشت می‌کنند.

ایزدی تاکید کرد: این سیاست به نوعی تسهیل کردن شرایط مشارکت بخش خصوصی در  ساخت و ساز است

ایلنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب