Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_o5b5cs07c9gte8cks3eriohtg4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 ذوب آهن اصفهان جزییات سود و زیان خود را منتشر کرد-اخبار صنعت ساختمان-ساخت‌یاب

ذوب آهن اصفهان جزییات سود و زیان خود را منتشر کرد


۱۳۹۶/۰۳/۲۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


steel-industry-imprv

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا، دیروز یکی از سایت های خبری گزارشی با تیتر «ضرر و زیان بی سابقه ذوب آهن در ۱۵۰۰ روز گذشته» منتشر کرد.
 ذوب آهن اصفهان در بیانیه ای به این گزارش واکنش نشان داد و جزییات عملکرد خود را منتشر کرد.
به گزارش تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، ذوب آهن اصفهان در بیانیه خود نوشت: در چند سال گذشته به دلیل تحریم های بی سابقه، کشور با مشکلات زیادی روبرو شد که شرایط برای ذوب آهن اصفهان به دلیل استفاده از انرژی زغال سنگ سخت تر بود؛ زیرا زغال سنگ سهم مهمی در هزینه های انرژی و هزینه تمام شده تولید فولاد به روش کوره بلند دارد.
هزینه انرژی تامین شده از برق و گاز در صنایع فولاد مشابه، به دلیل قیمت مناسب داخلی، کمتر است.
این شرکت رکود ساخت و ساز مسکن در سال های گذشته را بر کاهش فروش محصولات ذوب آهن اصفهان شامل مقاطع فولادی، تیر آهن، میلگرد و… موثر ارزیابی کرد و افزود: بخش زیادی از بدهی ها و زیان انباشته این شرکت ناشی از بهره های بانکی است؛ در سال های گذشته تسهیلات گرفته می شد و باید تامین و پرداخت آنها از محل فروش صورت می گرفت اما به دلیل رکود بازار و فروش نامناسب داخلی این امکان تاکنون فراهم نشده است.
«بررسی صورت های مالی پنج سال گذشته ذوب آهن اصفهان گویای این است که شرکت زیان انباشته چهار هزار و ۷۱۷ میلیارد ریالی خود را در سال ۱۳۹۲ با رشد سود عملیاتی ۲.۹ برابری نسبت به سال ۱۳۹۱، به یک هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال کاهش داد اما در پایان سال ۱۳۹۲ و همزمان با رکورد مسکن، تحریم های ظالمانه، دامپینگ های چین و ترکیه و همچنین کاهش قیمت جهانی فولاد، با افت شدید قیمت ها به میزان ۳۰ درصد روبرو شد».
بر پایه این بیانیه، این شرکت در سال ۱۳۹۳ با وجود آنکه حاشیه سوددهی بالاتری نسبت به ۱۰ سال گذشته را در ازای هر تن محصول تجربه می کرد به دلیل مشکل نقدینگی و اخذ وام های دارای سود بالا با هزینه های بالای مالی روبرو شد و زیان انباشته روند صعودی به خود گرفت.
از این سال با وجود رکود حاکم بر بازار برای حفظ منافع معادن و اشتغال نزدیک به ۱۶ هزار نفر مستقیم و ۱۴۰ هزار نفر غیرمستقیم، روند تولید این شرکت با جدیت ادامه یافت اما ۱۱ هزار و ۱۸۹ میلیارد ریال زیان تحمیل شد.
ذوب آهن اصفهان در این بیانیه افزود: در سال ۱۳۹۵ با تدابیر صورت گرفته مانند افزایش صادرات، روند زیان کنترل و ۱۴ درصد از آن کاسته شد. در همین سال بهای زغال سنگ با هدف حمایت از معادن ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد. در هر حال روند زیان شرکت در سال ۱۳۹۵ متوقف شد و انتظار می رود در سال ۱۳۹۶ بهبود نسبی حاصل شود.
«اکنون با برنامه ریزی های صورت گرفته و با وجود بسیاری از محدودیت های کنونی در بازارهای جهانی، بخش مهمی از تولیدات شرکت به کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی صادر می شود؛ در حالی که در سال ۱۳۹۵ بیش از ۷۰۰ هزار تن محصولات این شرکت صادر شد که در مقایسه با سال ۱۳۹۴ رشد ۱۰۰درصدی را نشان می دهد».
بر پایه اعلام ذوب آهن اصفهان، امسال صادرات بیش از یک میلیون تن از تولیدات شرکت برنامه ریزی شده است.
به گزارش ایرنا، در چهارچوب پروتکل همکاری های فنی و اقتصادی بین ایران و شوروی سابق، درباره ساخت کارخانه ذوب آهن موافقتنامه ای امضا شد که یبست و سوم دی ماه ۱۳۴۴ به تصویب مجلس رسید.
دشت طبس در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان برای ساخت کارخانه مناسب تشخیص داده شد و در نیمه اول دی ماه ۱۳۵۰، بهره برداری از مجتمع با تولید چدن آغاز شد و دی ماه ۱۳۵۱ نیز تولید محصولات فولادی با راه اندازی بخش فولادسازی و مهندسی نورد با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال کلید خورد.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_o5b5cs07c9gte8cks3eriohtg4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0