رشد ۲۷ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ کشور در ۸ ماه امسال


۱۳۹۶/۱۰/۰۳ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


steel-industry-imprv

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا از عملکرد صادرات واحدهای فولادی کشور حاکی است، از آغاز امسال تا پایان آبان ماه در مجموع ۷۴۲ هزار و ۳۷۵ تن انواع محصولات فولادی شامل تیر آهن، میلگرد و کلاف از شرکت ذوب آهن اصفهان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۳ درصد رشد را ثبت کرد.
شرکت فولاد مبارکه در این مدت با رشد منفی ۴۱ درصدی در همسنجی با پارسال، در مجموع ۷۲۷ هزار و ۳۸۱ تن انواع محصولات فولادی شامل ورق گرم، کلاف گرم، کلاف اسیدشویی، کلاف سرد، تختال و بار، کلاف رنگی، کلاف گرم سبا، کلاف و ورق گرم آجدار و کلاف و ورق گالوانیزه صادر کرد.
در این مدت، یک میلیون و ۷۳۵ هزار و ۳۸۳ تن بلوم، بیلت و اسلب از شرکت فولاد خوزستان صادر شد که حاکی از رشد ۵۷ درصدی در مقایسه با هشت ماهه پارسال است.
برپایه بررسی آمارهای منتشر شده، در این مدت چهار هزار و ۱۸۷ تن ورق عریض از شرکت فولاد اکسین، ۷۷۷ هزار و ۸۹۷ تن اسلب از شرکت فولاد هرمزگان، ۵۴ هزار و ۵۵۳ تن میلگرد از شرکت فولاد آلیاژی ایران، ۶۱ هزار و ۵۴۲ تن میلگرد از شرکت فولاد خوزستان، ۴۵۸ هزار تن بیلت و پنج هزار تن آهن اسفنجی از شرکت فولاد کاوه صادر شد.
بررسی ایرنا نشان می دهد فولادسازان بزرگ کشور در آبان ماه گذشته در مجموع ۵۸۴ هزار و ۸۴۷ تن انواع محصولات فولادی صادر کردند که در مقایسه با آبان ماه پارسال ۵۷ درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش ایرنا برپایه آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشور در هشت ماه امسال با رشد چهار درصدی در همسنجی با پارسال به ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.
آخرین گزارش انجمن جهانی فولاد* رشد ۳۲ درصدی تولید این محصول در ایران را در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ نشان می دهد.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب