رکود صنعت ساختمان رو به پایان است


۱۳۹۵/۰۸/۱۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


470036_545

 قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص این شرکت گفت:تیسانا کیش یکی از ۱۲ شرکتی است که زیر مجموعه گروه ساختمانی هلدینگ غدیر مشغول فعالیت است و عمده فعالیت آن در جزیره کیش صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر این شرکت مشغول اجرای دو پروژه مهم در این جزیره است تیسانا یک که مساحت آن بالغ بر ۶۶ هزار متر مربع است و شامل ۲۹۹ واحد تجاری،مسکونی و شهربازی می شود و دیگری لوپ دیدار است که شامل ۴۲۰ واحد می شود.

وی افزود:سرمایه که تاکنون برای پروژه تیسانا یک هزینه شده نزدیک به دویست میلیارد ریال است و برای اتمام آن به همین مقدار اعتبار ریالی احتیاج است و درپروژه دیدار نیز تا به امروز ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

قائمی در خصوص تحویل پروژه های مسکونی دیدار اظهار داشت:مطابق برنامه ریزی به عمل آمده قرار است به صورت بلوک بندی واحد ها را تحویل مشتریان بدهیم و امیدواریم اولین بلوک ۱۰۰ واحدی را در بهار سال آینده تحویل داده شود و از آن تاریخ ۱۴ ماه فرصت داریم که بلوک بعدی را تحویل دهیم.

مدیر عامل تیسانا کیش با اشاره به مشکلات پیش آمده برای این صنعت گفت:شرکت های ساختمانی دو سال گذشته را به سختی توانستند سپری کنند و رکود سبب شد که تقریبا تمام پروژه های ساختمانی زمین گیر بشوند به طوریکه تعداد زیادی از افرادی که سرمایه خود را به این بخش آورده بودند مجبور به خروج سرمایه خود شدند و می توانیم الان بگوییم فقط شرکتها و سرمایه گذران واقعی و متخصص اکنون در این حوزه حضور دارند.

قائمی تصریح کرد:ما توانستیم باجذب منابع مالی شرکت را از این بحران عبور دهیم و با وجود آنکه سرعت ما کم شد اما همچنان به فعالیت خودمان ادامه دادیم.

وی در پایان تصریح کرد:اگر به سابقه رکود در صنعت ساختمان نگاه کنیم به این نتیجه می رسیم که نهایتا این دوران ۲ سال طول خواهد کشید و پس از آن وضعیت بهتر خواهد شد به همین سبب من پیش بینی خوبی از آینده صنعت ساختمان در کشور دارم.

ایلنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب