Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_j7t5r9dach1lb2kaik9pg6ptr1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 ساخت ساختمان‌های سبز در هشتگرد با استفاده از تجربه آلمانی‌ها-اخبار مسکن-ساخت‌یاب

ساخت ساختمان‌های سبز در هشتگرد با استفاده از تجربه آلمانی‌ها


۱۳۹۵/۰۹/۲۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


sahrsabz1

به گزارش ساخت یاب به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی : محمد شکرچی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  درباره مطالعات مرکز تحقیقات بر روی طراحی و ساخت ساختمان‌های سبز که در آنها مصرف بهینه انرژی مطابق با مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و حتی فراتر از آن مدنظر است، به مجموعه اقداماتی که در پژوهشکده معماری و شهرسازی آن مرکز در حال انجام است اشاره کرد و گفت: طراحی و اجرای ساختمان‌های سبز، موضوع گسترده‌ای است که یکی از مقوله‌های آن استفاده بهینه از انرژی است.

شکرچی زاده ادامه داد: استفاده مناسب از نور، معماری مناسب ساختمان، قوام ساختمان بخشی دیگر از الزاماتی است که در ساختمان‌های سبز مدنظر است و اینها همگی مولفه‌های ساختمان‌های سبز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در پژوهشکده معماری و شهرسازی همراه با شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، پژوهش هایی را که در طول دو دهه اخیر برای بهبود وضعیت ساختمان‌ها انجام شده است را در دست بازخوانی داردیم و مواردی را که می تواند در دستور کار شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران برای ابلاغ مصوبه‌ها و تعیین ضوابط مدنظر آن شورا قرار بگیرد را در اختیار آنها می‌گذاریم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، نشست‌های شهر و توسعه را با هدف اشراف بر موضوعات شهرسازی و معماری و همچنین معماری بر پایه و مبنای کارشناسی‌های علمی و فنی عنوان کرد و گفت: یکی از محورهایی که در نشست‌های شهر و توسعه دنبال می‌کنیم پروژه مهم طرح پایلوت هشتگرد است که در این مورد در تماس مستقیم با شرکت‌های آلمانی هستیم و سرمایه‌گذار طرح نیز شرکت عمران شهرهای‌جدید است.

شکرچی‌زاده تصریح کرد: نخستین ساختمان‌های سبز با همکاری شرکت‌های آلمانی و دانش، تخصص و تجربیات آلمانی‌ها و همچنین مجموعه تحقیقات مشترک متخصصان ایرانی در هشتگرد ایجاد خواهد شد.

وی در پاسخ به بازه زمانی، فراگیر شدن ساختمان‌های سبز که وضعیت مناسبی را برای استفاده انرژی در ساختمان‌ها ایجاد خواهد کرد، گفت: موضوع ساختمان سبز موضوعی گسترده است که نخستین نمونه آنها در هشتگرد ایجاد خواهد شد. اما در مورد بازه زمانی اجرای ساختمان‌های سبز به صورت فراگیر، نمی‌توان پیش‌بینی خاصی در این موقعیت زمانی داشت.

شکرچی‌زاده ادامه داد: اعتقاد داریم که اگر ساختمانی بر اساس مقررات ملی ساختمان ساخته شود و تمامی مباحث مقررات ملی ساختمان در آن رعایت شود و مصالح مناسب، استاندارد و مصالحی که دارای گواهینامه فنی هستند در آن استفاده شود بسیار به مقوله‌ها و پایه‌های ساختمان سبز نزدیک می‌شود.

وی تاکید کرد: معیارهای ساختمان سبز درست است که معیارهای قابل قبول جهانی است اما در هر منطقه‌ای با توجه به شرایط اقلیمی، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی منطقه، می‌تواند وجوه مختلفی پیدا کند که این ویژگی‌ها را باید مورد توجه قرار داد.

شکرچی زاده افزود: هشتگرد یکی از پایلوت‌های ما در اجرای ساختمان سبز است و در حال پیاده کردن تجربه آلمانی‌ها در منطقه هشتگرد هستیم.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_j7t5r9dach1lb2kaik9pg6ptr1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0