سبقت سازنده‌ها در عرضه مسکن


۱۳۹۹/۰۱/۲۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


photo_2018-11-01_10-13-30

سازنده‌ها و مالکان واحدهای مسکونی نوساز در روزهای اخیر در بازار عرضه مسکن حضور پررنگ‌تری نسبت به سایر عرضه‌کننده‌ها داشتند.

به گزارش ساخت یاب، تحقیقات میدانی از تازه‌ترین شرایط بازار معاملات مسکن شهر تهران طی روزهای اخیر نشان می‌دهد در حالی‌که بازار مسکن به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین قرار داشتن در ماه نیمه تعطیل فروردین عملا به حالت تعطیل درآمده است اما معدود فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن در این روزها عمدتا فایل‌های نوسازی است که از سوی سازنده‌ها و مالکان املاک کلیدنخورده به متقاضیان معرفی شده است.

هم‌اکنون تمایل به تبدیل به احسن کردن واحدهای مسکونی به کمترین میزان خود رسیده است و این گروه از متقاضیان مصرفی کمترین حضور را در بازار مسکن دارند. متقاضیان تبدیل به احسن مسکن که باید به‌صورت همزمان نسبت به فروش واحد مسکونی خود و خریداری واحد جدید اقدام کنند در عمده موارد هم‌اکنون ترجیح داده‌اند این اقدام را به بعد از عادی شدن شرایط به لحاظ کنترل بیماری کرونا موکول کنند.

با این حال عمده فایل‌هایی که طی روزهای اخیر به خصوص در بازار فروش آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ- با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع- به بازار عرضه شد واحدهای مسکونی نوساز و کلید نخورده هستند. مالکان این واحدها را می‌توان به سه دسته طبقه‌بندی کرد. سازنده‌ها یکی از اصلی‌ترین عرضه‌کنندگان این گروه از واحدها به بازار مسکن در سال جدید هستند. بخشی دیگر از این واحدها از سوی سفته‌بازها وبرخی دیگر از سوی سرمایه‌گذاران به بازار فروش عرضه شده‌اند. علت تمایل سفته‌بازان و برخی از سرمایه‌گذاران بازار مسکن به خروج از این بازار نبود چشم‌انداز سودگیری حداکثری از بازار مسکن در سال ۹۹ است.این موضوع باعث شده است در روزهای اخیر و در شرایطی که حضور سازنده‌ها در بازار معاملات مسکن بیش از پیش احساس می‌شود این دو گروه نیز با حضور خود در بازار حجم عرضه آپارتمان‌های کلیدنخورده را تقویت کنند.

دنیای اقتصاد

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب