سهم آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ از قراردادهای اجاره


۱۳۹۶/۰۸/۲۴ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


building-sakhtyab3

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، حجم قراردادهای اجاره آپارتمان در یک ماه مهر نسبت به شهریورماه با کاهش ۴۰ درصدی ناشی از شروع فصل مدارس و پایان زمان طلایی نقل‌وانتقالات ملکی همراه شد و به کمتر از پنج‌هزار فقره رسید. این در حالی است که با وجود کاهش حجم املاک اجاره رفته در پاییز، آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ که عمدتا با اجاره‌بهای نجومی عرضه شده‌اند سهم خود را از بازار املاک استیجاری حفظ کرده‌اند.

بر اساس داده‌های سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، سهم قراردادهای اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ از کل قراردادهای اجاره در شهریورماه ۱۹/۶ درصد بوده که با اندکی تغییر در مهرماه به ۱۹/۸ درصد رسیده است. به این ترتیب با وجود سرد شدن بازار املاک اجاری، همچنان یک‌پنجم قراردادهای اجاره متعلق به آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ با مساحت ۱۰۰ مترمربع و بیشتر است.

دامنه اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ متفاوت است و اجاره‌های نهایی آنها در مورد آپارتمان‌های لوکس شمال تهران با امکانات جانبی متنوع و خاص، بعضا تا مترمربعی ۳۰ میلیون تومان نیز به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره پیشنهاد شده است. با این حال گران‌ترین اجاره قطعی در ماه گذشته مربوط به واحد مسکونی نوسازی در محدوده قلهک، زرگنده بوده است. قرارداد این واحد مسکونی با ۱۵۵ مترمربع مساحت، با نرخ ۲۵۰ میلیون تومان ودیعه و ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه منعقد شده است که بر این اساس اجاره‌نهایی ملک مذکور، ماهانه ۱۰میلیون تومان است. مشاوران املاک اعلام می‌کنند که اجاره‌های سنگین‌تر از این رقم در میان فایل‌های لوکس به وفور قابل جست‌وجو است، اما اغلب آنها ماه‌ها در لیست فایل‌ها باقی‌ مانده و هنوز هم به اجاره نرفته‌اند.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب