شرایط بازار مسکن در منطقه مرکزی تهران


۱۳۹۹/۰۲/۰۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house-market11

یکی از مناطقی که عرضه محدود آپارتمان‌های نوساز توسط سازنده‌ها در آنها آغاز شده است، منطقه هفت واقع در مرکز پایتخت است.

به گزارش ساخت یاب، منطقه هفت تهران یکی از مناطق بازار مسکن است که ترکیبی از محله‌های ارزان، متوسط و گران‌قیمت بازار مسکن را در دل خود جای داده است. به این ترتیب سه دسته قیمتی در املاک این منطقه وجود دارد که متقاضیان هر یک با دیگری متفاوت است. از جمله محله‌های ارزان‌قیمت این منطقه که واحدهای مسکونی آنها زیر میانگین قیمت مسکن در سطح شهر معامله می‌شود، محله‌های نامجو، نظام‌آباد، سبلان و میدان امام حسین (ع) است. محله‌های مصرفی اما متوسط قیمت نظیر دبستان، ملک و جلفا نیز در منطقه هفت واقع هستند و در عین حال مناطق نسبتا لوکس نظیر عباس‌آباد، آپادانا و سهروردی نیز در همین محدوده از مرکز شهر تهران قرار دارند.

به این ترتیب دامنه قیمت مسکن عرضه شده در این منطقه طیف وسیعی را در بر می‌گیرد و در حال حاضر فایل‌ها عموما بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. قیمت‌های ۳۰ میلیون تومانی در هر مترمربع مربوط به آپارتمان‌های نوساز واقع در محله‌هایی همچون سهروردی و آپادانا بوده و قیمت‌های زیر ۱۵ میلیون تومان نیز به محله‌های ارزان مرکز شهر اختصاص دارد.

بررسی موتورهای جست‌وجوی ملکی نشان می‌دهد عرضه آپارتمان‌های نوساز توسط سازنده‌ها در این مناطق آغاز شده است. هر چند قیمت‌های پیشنهادی سازنده‌ها برای فروش واحدهای کلید نخورده قدری تند بوده و از میانگین قیمت آخرین معاملات مسکن در این محله‌ها بیشتر است، اما به‌نظر می‌رسد با توجه به عرضه کلی واحدهای یک آپارتمان توسط سازنده‌ها، قصد آنها برای فروش جدی‌تر از ماه گذشته است و در نتیجه احتمال انعطاف قیمتی با توجه به کاهش شدید تقاضای مسکن جست‌وجوگر در بازار، توسط فروشنده‌ها وجود دارد.

دنیای اقتصاد

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب