شوک بازار مسکن، بعید است


۱۳۹۶/۰۹/۱۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house.market.sakhtyab.9

به گزارش ساخت یاب به نقل از کانال تحولات بازار مسکن بهروز ملکی اظهار داشت ، با افزایش تحرکات بازار مسکن در برخی مناطق تهران طی ماه های اخیر، خریداران مسکن با این سوال مواجه شده اند که مبادا بازار مسکن با شوک قیمتی مواجه شود و ایشان از قافله عقب بمانند.

در چنین شرایطی، برخی از فروشندگان و مشاورین املاک نیز بازار گرمی میکنند و به خریداران تلقین می نمایند که: “نخرید، پشیمان خواهید شد. دولت، فنر قیمت مسکن را رها نموده است، چون برای رشد اقتصاد کلان، به رونق بازار مسکن احتیاج دارد!”
این حرفها، نگرانی و انگیزه خریداران مسکن را دوچندان می نماید.
بااینحال باید توجه داشت که هرچند افزایش بطئی قیمت مسکن در سال جاری، قابل انتظار است اما این سخن، مجوزی برای ورود عجولانه خریداران نیست.

یک نکته مهم را نیز نباید فراموش نمود که هر خریداری، شرایط خاص خودش را دارد. به عنوان نمونه، خریداری که پولش را در بانک گذاشته و سود بانکی ۲۰ درصدی می گیرد، نباید بابت رشد کمتر از ۲۰ درصد قیمت مسکن، احساس ناراحتی و زیان نماید.

در شرایط کنونی، خرید مسکن از فروشندگان واقعی پول لازم، قابل توصیه است، نه فروشندگان متوهمی که با ارائه قیمتهای پرت، امیدوار به افزایش شدید قیمت هستند.

برخلاف صحبتهای مهیج برخی از افراد و رسانه ها، شوک قیمت مسکن، بعید است. در واقع، حجم بالای خانه های خالی، نرخهای همچنان بالای سود بانکی، نرخ ملایم تورم عمومی و… اجازه شوک قیمت مسکن در سال جاری را نخواهد داد.

چنانچه خریداران، استراتژی هوشمندانه ای نداشته باشند، ضرر کردن در شرایط فعلی، کار دشواری نیست!

 

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب