صدور سند برای سه میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور


۱۳۹۶/۰۳/۰۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


village&sakhtyab

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایرنا ، محمدرضا شاملو روز یکشنبه در جمع مدیران و مسئولان بنیاد مسکن آذربایجان شرقی افزود: صدور سند مسکن روستایی در ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور بر عهده این بنیاد است.
وی با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور دارای طرح هادی مصوب است، اظهار کرد: تاکنون در ۱۵ هزار و ۶۰۰ روستای کشور عملیات بهسازی و طرح هادی در یک یا دو مرحله انجام شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با یادآوری اینکه اعتبارهای روستاها از سه طریق ملی، منابع استانی و دهیاری ها و خودیاری های مردمی تامین می شود ادامه داد: سال گذشته اعتبارهای بهسازی بافت های با ارزش، دارای تخصیص صفر بود که امید است امسال اعتبار بیشتری به طرح های عمرانی بنیاد مسکن تخصیص یابد.
وی با بیان اینکه ردیف ملی بنیاد مسکن کشور کاهش یافته است، گفت: ردیف ملی بنیاد مسکن در سال ۹۴ حدود ۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال ، در سال ۹۵ حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و امسال ۲ هزار میلیارد ریال است که امید است ردیف ملی امسال از تخصیص بالایی برخوردار شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن تا پایان سال ۹۵ این بنیاد توانسته با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان بیش از ۲۲۲ هزار و ۴۸ جلد سند مالکیت روستایی و شهری به متقاضیان واجد شرایط اعطا کند.
حافظ باباپور افزود: از این تعداد ۲۰۱ هزار و ۶۷۴ سند روستایی و ۲۰ هزار و ۳۷۴ سند شهری است.
وی اظهار کرد: در ۷۰۳ روستای استان اجرای طرح هادی به اتمام رسیده و تمامی ۱۹۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار از نعمت تهیه و مطالعه طرح هادی برخوردار شده است.
از مجموع حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت استان آذربایجان شرقی حدود یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب