صدور مجوزهای لازم برای صادرات سیمان


۱۳۹۶/۰۶/۱۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


cement

به گزارش ساخت یاب به نقل از ایسنا عبدالرضا شیخان دبیر انجمن تولید کنندگان سیمان گفت: در حال حاضر تمامی اقدامات لازم برای آغاز صادرات سیمان از طریق بورس کالا انجام و موافقت های اولیه از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچین گمرک جمهوری اسلامی اخذ شده است و به زودی شاهد عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه آماده عرضه سیمان در بورس کالای ایران هستیم، افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد از مراحل عرضه سیمان در بورس کالا طی و مجوزها و هماهنگی های لازم برای این کار اخذ شده است و تنها منتظر اعلام موافقت وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت هستیم که این کار نیز در حال پیگیری است تا صادرات سیمان و کلینکر از بورس کالا آغاز شود.

وی با بیان اینکه همه ی شرکتهای سیمانی که صادرات محور هستند وارد پروسه بورس می شوند، تصریح کرد: ساز و کار عرضه و صادرات سیمان از طریق بورس کالای ایران فراهم بوده و پیش بینی می شود که با توجه به رسیدن به مراحل نهایی، تا ۲ ماه آینده شاهد عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا باشیم.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان اظهار کرد: در ماه های گذشته اقدامات لازم برای معامله این محصول از طریق بورس کالای ایران انجام شده است زیرا صادرات سیمان از طریق بورس کالا باعث شفاف سازی قیمت این محصول شده و در آمد تولید کنندگان را از محل صادرات تامین می کند و باعث ایجاد نظم در این حوزه می شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین هدف این است که با عرضه سیمان در رینگ صادراتی بورس کالا، علاوه بر افزایش صادرات و بالا رفتن سهم بازار در کشورهای همسایه و عراق، قیمت این محصول نیز بهبود پیدا کرده و شفاف شود.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب