ضرورت تشکیل ستاد زنجیره فولاد


۱۳۹۶/۰۷/۱۱ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


foulad.sakht

به گزارش ساخت یاب به نقل از تارنمای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «مهدی کرباسیان» در نشست هم اندیشی این سازمان و انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: محتوای دستورالعمل ستاد زنجیره فولاد باید به گونه ای تنظیم شود که به مسائل مرتبط با اشتغالزایی و رونق تولید با رویکرد صادراتی توجه کند.
این مسوول یادآوری کرد: شرکت ملی فولاد ایران و انجمن تولید کنندگان فولاد به عنوان بازوان سازمان توسعه در این صنعت نقش آفرینی می کنند.
وی پیش شرط تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ را تعامل بین دولت و بخش خصوصی اعلام کرد.

** تشکیل ستاد زنجیره فولاد و تحرک در صنایع وابسته 
رییس انجمن تولید کنندگان فولاد در این نشست گفت: تشکیل ستاد زنجیره فولاد می تواند زمینه تحرک در صنایع وابسته فولاد را ایجاد کند و به تبع آن دستیابی به اهداف کلان اقتصادی همچون اشتغال را سرعت بخشد.
«محمود اسلامیان» افزود: بخش خصوصی و در صدر آن اتاق بازرگانی ایران در بحث اختیارات قانونی با محدودیت هایی روبرویند؛ در حالی که تشکل ها می توانند یکی از اهرم های رونق اقتصادی باشند.
«رضا شهرستانی» عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز بر رعایت استانداردهای جهانی در تولید فولاد و مدیریت محیط زیست تاکید و اضافه کرد: ارایه مشوق های صادراتی جداگانه در زنجیره فولاد از ضروریات این صنعت است و باید به کاهش هزینه ها بویژه در بخش حمل و نقل توجه کرد.
«منصور یزدی زاده» مدیرعامل شرکت ملی فولاد نیز گفت: طرح جامع فولاد باید به سند توسعه ای تبدیل شود تا دستیابی به تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تسهیل شود.
به گزارش ایرنا، پارسال جمهوری اسلامی ایران با صادرات پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تنی تولیدات فولادی، رکورد شکست.
صدور چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن از این کالا در سال ۱۳۹۴ نیز از دستاورهای دیگر دولت یازدهم محسوب می شود، زیرا از نیمه دهه ۴۰ خورشیدی که صنعت فولاد کشور راه اندازی شد، چنین ارقامی در زمینه صادرات ثبت نشده بود.
ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد را هدفگذاری کرده که حدود ۱۵ میلیون تن از این رقم برای صادرات پیش بینی شده است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب