ضرورت هدایت نقدینگی به سمت ساخت مسکن


۱۳۹۷/۰۶/۱۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


building.13.

به گزارش ساخت یاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ،با بیان اینکه دولت برای بهبود وضعیت بازار مسکن باید به فکر اقدامات عملی باشد، گفت:نقدینگی باید به سمت تولید مسکن برود تا تعادل در عرضه و تقاضای مسکن برقرار شود.

 

وی ادامه داد: ایجاد ستادهای بازآفرینی شهری در یکسال گذشته بازخوردهای مثبتی برای بازار مسکن داشته است اما دولت باید اقدامات خود را در این بخش بیشتر تقویت کند.

 

بدری با بیان اینکه بانک‌ها باید تسهیلات کم بهره و ارزانی برای خرید مسکن تخصیص دهند، گفت: هم اکنون تسهیلات ارزان قیمتی در این بازار وجود ندارد و تنها کسانی که اقدام به خریداری و یا ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده می‌کنند می‌توانند تسهیلاتی با بهره ۶ درصد دریافت کنند.

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خریداران مسکن در بافت‌های فرسوه قشر محدودی هستند که معمولا وضعیت مالی مناسبی ندارند بنابراین دولت باید به فکر راهکار بهتری در این بخش باشد.

 

وی اظهار کرد: دولت باید منابع مالی لازم را برای افزایش تسهیلات پیش بینی کند. متأسفانه تاکنون طرح‌های مختلفی در این خصوص ارائه شده اما بانک مسکن و بانک مرکزی با اجرایی شدن آن موافقت نکرده اند.

 

بدری در پایان گفت: بانک‌ها هم اکنون تسهیلات با  نرخ کمتر از ۱۸ درصد پرداخت نمی‌کند بنابراین نباید امیدی برای افزایش خرید مسکن داشته باشیم.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب