طرح بهسازی محیطی در ۳۵۰۰ روستا


۱۳۹۵/۰۸/۲۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


village&sakhtyab

به گزارش ساخت یاب به نقل از  ایسنا، محمدرضا شاملو پنجشنبه ۲۷ آبان در بازدید از روستاهای فارس اجرای طرح هادی را نیازمند سالانه ۲۵ میلیارد ریال اعتبار اعلام و اضافه کرد: ۳۷ هزار روستا که ۹۷ درصد روستاهای کشور را شامل می‌شود، دارای طرح هادی است.

او طرح هادی را سند توسعه روستاها عنوان و اضافه کرد: تاکنون در ۱۵ هزار روستا طرح هادی اجرایی شده یا مراحل اجرایی را طی می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه سه میلیون واحد مسکونی روستایی با همکاری روستائیان و سازمان ثبت اسناد سنددار شده است، ‌گفت: دولت تدابیری برای ایمن‌سازی واحدهای مسکونی روستایی اندیشیده که بهسازی و مقاوم سازی منازل مناطق روستایی نیز جزو همین تدابیر است.

او اضافه کرد: در یکسال اخیر ۲۲۸۰ کیلومتر از شبکه معابر روستایی در وسعت ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت و بهسازی شده است و امسال هم قیر رایگاه به پروژه‌های آسفالت معابر روستایی اختصاص می‌یابد.

شاملو با بیان اینکه دولت برای مقاوم‌سازی و بهسازی منازل در مناطق روستایی حمایت‌های فراوانی انجام و تسهیلاتی به این بخش اختصاص داده است، گفت:  براساس برنامه‌ریزی‌ها مقاوم‌سازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را امسال در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه ۴۷۰ روستا در کارگروه ملی به‌عنوان روستای هدف گردشگری شناسایی شده که ۲۴۰ روستا دارای بافت با ارزش فرهنگی و میراثی است، گفت: در ۸۵ روستا طرح‌های حفظ بافت فرهنگی و تاریخی طراحی و در ۶۰ روستا اجرایی شده است.

ایسنا

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب