undermiddle500

طرح سراسری ساخت ۵۰هزار مسکن در شهرهای جدید آغاز شد


۱۳۹۷/۰۶/۱۹ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house-sakhtyab-com7

به گزارش ساخت یاب به نقل از تسنیم، حبیب‌الله طاهرخانی در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی چند طرح روبنایی شهر هشتگرد و ۱۰ هزار مسکندر شهرهای جدید سراسر ایران، اظهار کرد:‌ مجموعه‌هایی از پروژه‌های آموزشی، مذهبی، ورزشی کنار مسکن مهر افتتاح می‌شود. در حوزه تأمین خدمات دارای کمبودهای جدی هستیم که به‌همت شرکت عمران هشتگرد موضوع مذکور در حال پیگیری و اقدام است.

وی با بیان این‌که امروز حدود ۵۱ میلیارد تومان پروژه هشتگرد تماماً متکی به منابع داخلی افتتاح می‌شود، افزود: این پروژه‌ها تأثیر خوبی بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و دستیابی به اهداف مورد نظر خواهد داشت.

وی تصریح کرد: افتتاح قطار شهری گلشهر ــ هشتگرد جذابیت بالایی در سکونت این شهر خواهد داشت. هشتگرد بین ۱۷ شهر جدید فعال کشور منحصربه‌فرد است. در دهه اول شکل‌گیری هشتگرد، این شهر یکی از شهرهای جذاب بود. با اقدامات جدید به‌خصوص ۵ ماه اخیر می‌توانیم امیدوار باشیم هشتگرد به یک محیط سکونت مناسب تبدیل شود.

وی ادامه داد: در ۵ سال اخیر در دولت تدبیر و امید حداکثر تلاش را به‌خرج داده‌ایم در حوزه خدمات آموزشی کمبودی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید یادآور شد: در سال ۹۲ که عضو هیئت مدیره شرکت عمران هشتگرد بودم، دانش‌آموز را از هشتگرد جدید جمع‌آوری و آنها را به هشتگرد قدیم منتقل می‌کردیم، این در حالی است که امروز واحدهای آموزشی داریم که آموزش و پرورش اعلام کرده فعلاً نیازی به آنها ندارد.

طاهرخانی با اشاره به این‌که در مسکن مهر فکری به حال تأمین زیرساخت‌ها نشده بود و همین مسئله مورد انتقاد قرار می‌گرفت، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام‌شده این نقص در حال برطرف شدن است.

وی با اعلام این‌که امسال ساخت ۵۰ مرکز محله در شهرهای جدید کشور آغاز می‌شود، گفت: امروز در هشتگرد دو مرکز محله در هشتگرد کلنگ‌زنی می‌شود که علاوه بر فراهم کردن زمینه اشتغال باعث خدما‌ ‌رسانی خوبی به مردم می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با ابراز این‌که بعضاً بی‌انصافی‌هایی صورت می‌گیرد که وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای مسکن مهر نداشته است، گفت: در مجموعه‌ شهرهای جدید به‌جز دو شهر، احداث مجموعه‌ مسکونی‌های جدید آغاز شده و تا پایان امسال ۵۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید شروع می‌شود که هم می‌تواند به تعدیل قیمت‌ها کمک کرده و هم این‌که ظرفیتی برای جذب سرمایه‌های سرگردان خواهد بود.

نظر