عدم حمایت دولت از افزایش سریع قیمت در بازار معاملات مسکن


۱۳۹۵/۱۰/۲۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


mazaherian

به گزارش ساخت یاب به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان افزود:

روستاهای کشور با تلاش های صورت گرفته بعد از انقلاب اسلامی در مقام تثبیت به سر می برند و اکنون ۹۴ درصد روستاهای کشور از راه آسفالته برخوردار بوده که این آمار با داده های بزرگترین کشورهای جهان برابری می کند.

وی با بیان اینکه مشکلات آینده ما در حوزه مدیریت شهرها خواهد بود، گفت: بی عدالتی و تقابل حاشیه با مراکز شهرها از جمله مهمترین مشکلات ما در این بخش است و باید برای افزایش سطح کیفی زندگی مردم تلاش کنیم.

ایرنا از قول مظاهریان نوشت: نحوه رسیدگی به حاشیه شهرها و بافت های فرسوده مهمترین مسئله در مدیریت شهرهای کشور است که به درستی در دولت یازدهم هسته های درونی و حاشیه شهرها مورد توجه قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه حاشیه شهرها هزینه های بیشتری را برای مردم و دستگاه های متولی ایجاد می کند، افزود: تشویق به بازآفرینی بافت های فرسوده و دارای هویت تاریخی در شهرها از سیاست های اصلی این وزارتخانه است.

مظاهریان با اشاره به رشد شاخص های مسکن، گفت: در ۹ ماه نخست امسال حدود ۹.۹ درصد افزایش مبایعه نامه، ۸ درصد افزایش قیمت مسکن و ۲۴ درصد افزایش ارزش این مبایعه نامه ها گزارش شده که از رشد آرام و تدریجی بازار مسکن حکایت دارد.

وی با بیان اینکه از افزایش سریع قیمت بازار مسکن استقبال نکرده و مسکن را به عنوان یک کالای مصرفی مد نظر داریم، افزود: در این راه خانوارها و زوج های جدید یا خانه اولی ها هدف اصلی ما هستند تا با سرمایه گذاری در صندوق مسکن یکم تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال وام درشهرهایی مانند قزوین دریافت کنند.

مظاهریان اضافه کرد: در برابر طرح های ساخت و ساز بیرون شهرها نیز تاکنون مقاومت کرده و اگر تلاطم های سیاسی و بین المللی اجازه دهد پیش بینی می کنیم که طی یک دوره ۱۰ ساله با رشد پایدار مسکن مواجه شویم.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب