عرضه کم رهن کامل در بازار اجاره مسکن


۱۳۹۹/۰۱/۲۶ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house-sakhtyab-com7

تازه‌ترین بررسی‌ها از بازار اجاره مسکن نشان می‌دهد در فایل‌های اخیرا عرضه شده تعداد آپارتمان‌های «رهن‌کامل» بسیار اندک است و اغلب موجران تمایل به دریافت اجاره حداقل یک میلیونی را در قیمت‌گذاری پیشنهادی اولیه منعکس کرده‌اند.

به گزارش ساخت یاب، هر چند هنوز فصل طلایی نقل و انتقالات ملکی یعنی تابستان که بیشترین آمار انعقاد قرارداد اجاره را به خود اختصاص می‌دهد آغاز نشده و دو ماه تا آن زمان فاصله داریم، اما برخی موجران با در نظر گرفتن احتمال مدت طولانی انتظار برای اجاره رفتن املاک خود، تصمیم به عرضه زودهنگام آنها در بازار مسکن گرفته‌اند. تحقیقات میدانی حاکی از این است که در بازار مسکن روزهای پایانی فروردین، آپارتمان‌هایی عرضه شده که تاریخ تحویل آنها خرداد و تیرماه است، اما از هم‌اکنون در بازار اجاره فایل شده‌اند.

رکود کرونایی تمام بخش‌های بازار مسکن از یک‌سو و رکود مضاعفی که با شروع ماه رمضان در اوایل اردیبهشت ماه به شکل سنتی در انتظار بازار مسکن است از سوی دیگر، نگرانی موجران برای مدت انتظار اجاره را افزایش داده و آنها را وادار به عرضه زودهنگام آپارتمان‌های خود در بازار اجاره کرده است. ویژگی دیگر بازار اجاره فعلی، تعداد بسیار اندک عرضه فایل‌های «رهن کامل» است. اغلب موجران در این بازار علاقه‌مند به دریافت اجاره‌بهای یک تا پنج میلیون تومانی بر اساس متراژ و موقعیت ملک خود هستند و فقط برخی موجران آپارتمان‌های لوکس اجاره‌بهای کمتر از این مقدار را پیشنهاد داده‌اند و ودیعه چند صد میلیون تومانی را به اجاره ماهانه چند میلیون تومانی ترجیح می‌دهند.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب