Warning: session_start(): open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_bkbs6sgr55tlmvc7uit9amfb63, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php on line 36 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/_config.php:36) in /home/sakhtyab/domains/sakhtyab.com/public_html/wp-content/themes/sakhtyab/framework/class/class_layout.php on line 433 عوامل اقبال به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی-اخبار مسکن-ساخت‌یاب

عوامل اقبال به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی


۱۳۹۷/۰۱/۲۸ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


office-building-1

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، افزون بر اینکه متراژ ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی هم برای خانه اولی‌ها مناسب بوده و هم پاسخگوی نیاز گروهی از متقاضیان تبدیل به احسن ملک است، مزیت دیگر این دامنه متراژ برخورداری از اتاق خواب استاندارد است؛ اتاقی که فضای کافی برای گنجاندن اجزای متعارف سرویس خواب را دارد و اغلب آپارتمان‌های نقلی و ریزمتراژ فاقد آن هستند.

بسیاری از واحدهای در این دامنه متراژ بر اساس ارزش میانگین هر مترمربع آپارتمان در تهران، بین ۳۶۰ تا ۴۸۰ میلیون تومان معامله می‌شوند و با توجه به تسهیلات ۱۴۰ تا ۱۸۰ میلیون تومانی بانک عامل بخش مسکن که به زوجین پرداخت می‌کند، بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از ارزش این آپارتمان‌ها با استفاده از وام بانکی تامین مالی می‌شود. بنابراین تا نیمی از قیمت این آپارتمان‌ها از طریق وام تامین می‌شود که خود یک امتیاز محسوب می‌شود. مجموعه این موارد موجب شده اقبال به آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی در بازارمسکن همواره زیاد باشد.

اگرچه متاثر از کمبود فایل نوساز در هفته‌های اخیر، آپارتمان‌های ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی زیر ۳ سال ساخت در بازار کنونی به شکل محدود عرضه شده‌اند، اما بررسی «دنیای اقتصاد» حاکی از این است که تقریبا در تمام محله‌های مصرفی شهر آپارتمان در این دامنه متراژ با سن بنای بالاتر قابل جست‌وجو است. این آپارتمان‌ها البته به ندرت در مناطق لوکس ساخته شده‌اند، چراکه تقاضای آپارتمان کوچک و میان‌متراژ در این مناطق بسیار کمتر است. اما مشاوران املاک بزرگ و فعال در مناطق لوکس نیز یک لاین فعالیت خود را به آپارتمان‌های زیر ۹۰ مترمربع اختصاص داده‌اند تا به تقاضای جست‌وجو در این حدود نیز پاسخ دهند.
07-02

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب

Warning: Unknown: open(/opt/alt/php70/var/lib/php/session/sess_bkbs6sgr55tlmvc7uit9amfb63, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0