قیمت آپارتمان در چهارمین منطقه پرمعامله تهران


۱۳۹۶/۰۶/۲۷ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


office-building-1

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، منطقه ۱۴ پایتخت واقع در منتهی الیه شرقی تهران، یکی از مناطق پرتراکم پایتخت است که همواره در زمره چهار یا پنج منطقه پرمعامله تهران قرار دارد و بر اساس گزارش وضعیت بازار مسکن در مرداد نیز، رتبه چهارم را از آن خود کرده است. این منطقه علاوه‌بر اینکه قیمت مناسبی دارد و گزینه مناسبی برای خانه‌اولی‌ها به شمار می‌رود، به‌دلیل تراکم جمعیت بالا از نظر امکانات، خدمات و سرانه‌ها نیز وضعیت مناسب‌تری از مناطق همجوار و پرمعامله دیگر در اطراف خود نظیر مناطق ۱۵ و ۸ دارد.

یک مطالعه دانشگاهی درباره میزان برخورداری از مناطق تهران از سرانه‌های خدماتی و کاربری‌های رفاهی نشان می‌دهد منطقه ۱۴ تقریبا در میانه این رتبه‌بندی قرار دارد و حائز رتبه ۱۲ شده است. این مطالعه حاکی است وضعیت منطقه ۱۴ از مناطق ۲۰، ۱۲، ۱۰، ۸، ۱۶، ۱۸، ۱۹، ۹، ۱۷ و حتی منطقه ۲۲ که یک منطقه جدیدالتاسیس به‌شمار می‌آید و از نظر نوساز بودن بافت مسکونی، رتبه خوبی دارد، بهتر است. به این معنا که نسبت به مناطق مذکور بهره بیشتری از مراکز تفریحی، آموزشی، درمانی و نیز سرانه‌های خدماتی و شهری دارد. از این رو طبیعی است که انتخاب مناسبی برای خانه‌اولی‌ها که با بودجه محدود قصد خرید آپارتمان دارند، به‌شمار می‌آید.

در این بین محله‌های جنوبی‌تر این منطقه نظیر خاوران و محلاتی قیمت‌های مناسب‌تری دارند. اما رتبه گران‌ترین محله این منطقه به خیابان پرستار و محله ۱۳ آبان می‌رسد که قیمت هرمترمربع آپارتمان در آنجا بین ۵ تا ۶ میلیون تومان است؛ ضمن اینکه در مورد آپارتمان‌های واجد امکانات خاص، این قیمت بعضا به ۷ میلیون تومان نیز می‌رسد.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب