قیمت آپارتمان نوساز در مناطق مختلف پایتخت


۱۳۹۶/۰۶/۰۸ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


q

به گزارش ساخت یاب به نقل از دنیای اقتصاد، متقاضیان مصرفی که در حال جست‌وجوی فایل مناسب بودجه خود در بازار تابستانی مسکن هستند، تحت تاثیر قیمت‌گذاری غیرواقعی و حبابی مالکان به این تصور نادرست دچار شده‌اند که قیمت مسکن نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰ و بعضا تا ۲۵ درصد رشد کرده است. این موضوع بعضا حتی موجب ناامیدی گروهی از متقاضیان که عمدتا از طریق موتورهای جست‌وجوی ملکی به دنبال یافتن آپارتمان مناسب خود هستند، شده و آنها را از خرید منصرف کرده است.

این در حالی است که اغلب واسطه‌های ملکی به مراجعان خود وعده تخفیف روی قیمت پیشنهادی را می‌دهند و بعضا حتی اطمینان می‌دهند که حداقل ۵ درصد زیر قیمت پیشنهادی، معامله را تمام می‌کنند. بنابراین تکیه بر قیمت پیشنهادی، خطایی است که برخی متقاضیان خرید در روزهای گذشته مرتکب شده‌اند. بررسی «دنیای اقتصاد» از معاملات صورت گرفته در مرداد ماه نشان می‌دهد رشد قیمت واقعی ملک در اغلب مناطق تهران یک رقمی بوده و قیمت پیشنهادی بسیاری از فایل‌های موجود در بازار با واقعیت معاملات فاصله زیادی دارد.

در جدول زیر آپارتمان‌های نوساز تا سه سال ساخت و کوچک و میان‌متراژ تا حداکثر ۷۰ مترمربعی که مطلوب تقاضای مصرفی و زوجینی است که از تسهیلات بانک عامل بخش مسکن برای خانه‌دار شدن استفاده می‌کنند، گردآوری شده است. بر اساس اطلاعات خام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران که نشان‌دهنده‌ قیمت قطعی معاملات مسکن است، طی یک ماهه مرداد بیش از یک سوم معاملات مربوط به آپارتمان‌های تا ۷۰ مترمربعی بوده که ۲۵ درصد از این میزان، نوساز (۰ تا ۳ ساله) بوده است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب