قیمت مسکن نوساز در پرمعامله‌ترین منطقه پایتخت


۱۳۹۹/۰۹/۰۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


house-market11

کف غالب نرخ‌های پیشنهادی فروشندگان در پرمعامله‌ترین بازار واحدهای مسکونی نوساز در محدوده ۴۰ میلیون تومان در هر مترمربع است.

به گزارش ساخت یاب، بررسی‌های میدانی از نبض بازار ملک نوساز (تا پنج سال ساخت) در منطقه ۵ به‌عنوان پرمعامله‌ترین منطقه تهران نشان می‌دهد، عموما کف نرخ‌های پیشنهادی واحدهای مسکونی نوساز در این منطقه در هر مترمربع در محدوده ۴۰ میلیون تومان است. به گفته مشاوران املاک، غالبا سقف نرخی که مالکان واحدهای نوساز در این منطقه پیشنهاد می‌دهند در محدوده ۵۰ میلیون تومان است.

همچنین در فایل‌های مورد بررسی عرضه شده در بازار معاملات مسکن، برای واحدهای مسکونی نوساز منطقه ۵ پایتخت، نرخ‌هایی در محدوده ۳۰ تا ۴۰ نیز میلیون تومان در هر مترمربع نیز دیده می‌شود. در عین حال در محلات قوی‌تر منطقه، نرخ‌های پیشنهادی برخی فروشندگان واحدهای مسکونی نوساز با قیمت‌های بیش از ۵۰ میلیون تومان در هر مترمربع هم ارائه شده است.

در مجموع برآیند بررسی‌ها نشان می‎‌‌دهد کف قیمت ملک(واحد مسکونی) نوساز در این منطقه غالبا بین ۳‌میلیارد تومان تا ۳‌میلیارد‌و‌۵۰۰ میلیون تومان برای واحدهای مسکونی با مساحت کمتر از ۹۰ مترمربع است.

بر اساس گزارشات رسمی اعلامی از سوی بانک مرکزی، منطقه ۵ تهران بیشترین معاملات ملکی را به خود اختصاص می‌دهد به طوری ‌که در مهر امسال از بیش از ۸۶۰۰ معامله مناطق بیست و دوگانه تهران، بیش از ۱۲۰۰ معامله مربوط به این منطقه بوده است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب