مسکن روستایی در اولویت دولت


۱۳۹۶/۰۸/۰۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار مسکن


village&sakhtyab

به گزارش ساخت یاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری ، در جلسه بررسی رفع موانع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با اشاره به جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور، ارائه تسهیلات برای ساخت و بهسازی مسکن روستایی را از اولویت‌های دولت اعلام کرد. وی پیامدهای منفی عدم توجه به روستاها نظیر مهاجرت بی‌رویه و رشد آسیب‌های اجتماعی در کلان شهرها را یادآور شد و خاطرنشان کرد: ساخت مسکن مناسب و مقاوم‌سازی خانه‌ها در مناطقی از کشور که بیشتر در معرض سوانح طبیعی نظیر زلزله و سیل هستند در دستور کار قرار گرفته و این روند تسریع خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات باید جمعا ۶ میلیون مسکن روستایی نوسازی و مقاوم‌سازی شود، خواستار هماهنگی بیشتر سازمان برنامه و بودجه، بانک‌ها و بنیاد مسکن برای پیشبرد سریع‌تر این طرح شد و تاکید کرد: نباید در اجرای این طرح هزینه اضافی از بابت قرارداد با بانک‌ها به روستاییان عزیز کشور تحمیل شود.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیز روسای بانک‌ها حضور داشتند پیرامون میزان پرداخت تسهیلات، نحوه باز پس‌گیری مطالبات و نیز پیشرفت کار در حوزه مسکن روستایی بحث و تبادل نظر شد. بر اساس گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از زمان اجرای طرح بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن روستایی مقاوم‌سازی شده به‌طوری که در حال حاضر ۳۹ درصد خانه‌های روستایی به لحاظ دوام سازه مقاوم شده‌اند. در این گزارش عنوان شد؛ در سال جاری رویکرد بهسازی بافت‌های فرسوده و آسیب‌پذیر، الگوی مسکن معیشت‌محور، توسعه گردشگری روستایی و بوم‌گردی، بهینه‌سازی مصرف انرژی، توجه به روستاهای کمتر برخوردار و اقشار محروم و الگوهای بومی معماری روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب