معامله ۴۰ هزار تنی سبد تیرآهن و میلگرد ذوب آهن اصفهان


۱۳۹۶/۰۶/۲۲ Facebook Twitter LinkedIn Google+ اخبار صنعت ساختمان


foulad.sakht

به گزارش ساخت یاب به نقل از فولادنیوز ، با بازگشت دوباره فولاد مبارکه، تقاضاکنندگان از وضعیت بازار راضی‌تر شدند. در هفته‌هایی که فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از عرضه‌کنندگان حضور داشت، میزان معاملات محصولات فولاد چشم‌گیر بود؛ به‌طوری که در برخی از هفته‌ها میزان معاملات از ۲۰۰ هزار تن نیز فراتر می‌رفت. اما با اتفاقات اخیر در حوزه قیمت‌گذاری محصولات فولادی به‌ویژه در زمینه ورق‌های گرم، به‌نظر می‌رسد که کشمکش‌ها میان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ادامه داشته باشد. البته این نکته نیز نباید فراموش شود که به اذعان برخی از فعالان بازار، تعدادی از خریداران محصولات فولادی، مصرف‌کننده واقعی نیستند . با این حال فولاد مبارکه مجددا به بازار بازگشت و معاملات خوبی را نیز در این بازار رقم زد. در هفته گذشته یعنی از ۱۱ تا ۱۶ شهریور ماه سال ۱۳۹۶، حدود ۱۱۴ هزار تن محصول فولادی در بورس کالا عرضه شد که در مقابل آن ۱۳۷ هزار تن تقاضا وجود داشت. اما در نهایت ۱۰۹ هزار تن محصول مورد معامله قرار گرفت.

با حضور مجدد فولاد مبارکه در بازار، ۶۰ هزار تن از عرضه فولاد در بازار به محصولات تخت اختصاص داشت که در این میان ورق گرم با ۳۳ هزار تن، بیشترین معاملات را به خود دید. پس از آن نیز تختال به‌میزان ۲۰ هزار تن عرضه شد که تقاضایی در حدود ۳۲ هزار تن داشت و این محصول نیز به‌طور کامل معامله شد. ورق گالوانیزه نیز به میزان ۳ هزار و ۵۰۰ تن عرضه شد که تقاضای آن حدود ۱۱ هزار تن بود و این محصول نیز به فروش رفت. ورق سرد نیز به‌میزان ۲ هزار و ۶۰۰ تن معامله شد و در نهایت، ورق قلع‌اندود نیز در حدود ۴۵۰ تن مورد معامله قرار گرفت.

محصولات طویل فولادی عرضه شده از سوی ذوب آهن نیز با تقاضای بالایی مواجه شدند؛ به‌طوری که سبد میلگرد و تیرآهن عرضه شده از سوی این شرکت به میزان ۴۰ هزار تن، مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت. البته میلگرد نیز از سوی فولاد کرمان نیز به میزان ۲۲۰ تن عرضه شد که تمامی این محصول به فروش رفت. در عین حال محصولات نیمه‌ساخته هفته چندان مناسبی را پشت سر نگذاشتند؛ به‌طوری که عرضه‌های شمش بلوم فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب کیش به میزان ۴ هزار و ۵۰۰ تن، بدون متقاضی باقی ماند. حتی در یک مورد نیز فولاد خوزستان نتوانست عرضه ۵ هزار تنی شمش بلوم خود را کامل بفروشد و تنها ۴ هزار و ۴۰۰ تن از آن را معامله کرد. اما سبد شمش فولادی این شرکت با اقبال متقاضیان همراه شد و در مقابل عرضه ۵ هزار تنی، ۱۰ هزار تن تقاضا داشت که در نهایت معامله انجام شد. در این میان شرکت فولاد مبارکه بیشترین میزان معاملات را به‌خود اختصاص داد و این شرکت توانست محصولات تخت خود را به میزان ۶۰ هزار تن معامله کند. ذوب آهن اصفهان نیز توانست سبد میلگرد و تیرآهن خود را به‌میزان ۴۰ هزار تن معامله کند. فولاد خوزستان نیز توانست شمش بلوم و سبد شمش فولاد خود را به‌میزان ۹ هزار و ۴۰۰ تن به فروش برساند. فولاد کرمان نیز ۲۲۰ تن میلگرد خود را مورد معامله قرار داد. اما شرکت‌های فولاد خراسان و فولاد کاوه جنوب کیش نتوانستند شمش بلوم خود را به‌ترتیب به میزان ۲ هزار و ۶۰۰ تن و ۲ هزار تن به فروش برسانند.

نظر

آگهی رایگان در ساخت یاب